Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Yaşlı yurttaşla ‘polisim’ diyerek dalga geçmişti… Cezasını Adalet Bakanı Gül duyurdu!

65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirilmesinin ardında dün akşam sosyal medyada dolaşıma sokulan bir video büyük tepki çekti. Görüntülerde yaşlı bir yurttaş ‘polisim’ denilerek rencide edildi. Tepkilerin ardından İçişleri Bakanlığı, videoya çekip sosyal medyada paylaşan kişi hakkında işlem başlattı. Şahısın cezasını Adalet Bakanı Gül açıkladı.

Ankara’da yaşlı bir kişiyi videoya alıp korkutan M.T.E.’ye 15 gün ev hapis  ve salgından sonra haftada iki gün huzurevini ziyaret etme cezası verildi.

CEZASINI BAKAN DUYURDU

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Ankara’da yaşlı bir kişiyi videoya alıp korkutan M.T.E. ile ilgili  “Adalet sistemimiz, evde kalmanın yalnız İhsan Amca’ya mahsus olmadığını anlaması için şüphelinin 15 gün konutundan çıkmamasına ve salgın riskinden sonra da büyüklerimizin kıymetini anlaması için huzurevi ziyareti yapmasına karar verdi.” ifadelerini kullandı.

KAYMAKAM ZİYARET ETTİ

İçişleri Bakanlığı’nın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Dün hepimizi üzen görüntülere neden olan M.T.E. Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalanıp hakkında işlem başlatıldı. Videoya çektiği İhsan amcamızı Kaymakamımız ziyaret ederek Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile telefonda görüştürdü. Amcamızdan bu münasebetsizlik adına özür diledik.” ifadelerine yer verildi.

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz günlerde 65 yaş ve üstü vatandaşlara koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağı getirildi. Kararın ardından dün akşam sosyal medyada paylaşılan ve bir yaşlı vatandaşla dalga geçildiği anlarda kaydedilen video büyük tepki çekti.

Videoyu çeken kişi polis gibi davranarak ‘Normalde ceza kesmemiz gerekiyor bu sefer sizi affedelim’ dedi. Yaşlı adam ise ‘Hastaneye geldim, otobüs almadı beni. Polise söyledim’ yanıtını verdi. Video sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Ünlü isimler de videoya tepki gösterdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada,”65 yaş ve üstü risk grubunda olan büyüklerimiz evde kalarak sadece koronavirüsten değil, elinde telefonla dolaşıp onları kaydeden etkileşim hastalarından da korunacaklardır” demişti.

Görüntüleri paylaşan kişi tepki çekince sosyal medya hesabını kapattı.