Yaşlı kadını bayıltıp, ziynet eşyalarını gasp ettiler

16 Aralık 2020 Çarşamba

Yaşlı kadını bayıltıp, ziynet eşyalarını gasp ettiler

Fatih’te kapıyı açan 60 yaşındaki kadını sprey ilaçla bayıltan 2 kişi, kadının yaklaşık 10 bin lira değerindeki ziynet eşyalarını gasp ederek kaçtı.

Bugün öğle saatlerinde Topkapı Mahallesi’nde evde yalnız olan 60 yaşındaki Vahide Odacıgil’in kapısı çalındı. Buzdolabı bozuk olduğu ve tamirci beklediği öğrenilen kadın servisten gelen görevliler sanarak kapıyı açtı. Kadının kapıyı açmasıyla birlikte gelen 2 kişi, yanında bulunan bayıltıcı spreyi kadının yüzüne sıktı.

Kadının bayılmasıyla eve giren şüpheliler, yatak odasına yöneldi. Burada bir süre odayı arayan şüpheliler, yaklaşık 10 bin lira değerindeki ziynet eşyalarını gasp ederek, hızla evden kaçtı. Bir süre sonra ayılan kadın komşularından yardım isterken, durum polis ekiplerine haber verildi. Olay yerine gelen polis ekipleri, evde incelemelerde bulundu.

Yaşanan olayı anlatan kadının komşusu, “Ben merdivenleri çıkarken gördüm bir kişiyi ama kim olduğunu bilmiyorum. Üst komşum. Kadına sprey sıkmış bayıltmış. Orta boylu esmer biriydi. Sprey sıkmış” diye konuştu.

Polis ekiplerinin olayla ilgili başlattığı çalışma sürüyor.

Benzer Haberler