Yasak gelmeden kıyım başladı! Düğmeye ilk basan Sinan Aygün oldu

11 Nisan 2020 Cumartesi

Yasak gelmeden kıyım başladı! Düğmeye ilk basan Sinan Aygün oldu

Hükümet işten çıkarmaları 3 ay yasaklamak için hazırlık yaparken, bu yasağa takılmak istemeyen patronlar düğmeye bastı. Eski Ankara Ticaret Odası Başkanı ve eski CHP milletvekili Sinan Aygün, TOGO kulelerinde çalışan personelinin tümünün işine son verdi.

Tartışmalı TOGO kuleleri inşaatının mühürlenmesinin ardından, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile davalık olan Sinan Aygün, TOGO kulelerindeki ofisinde çalışan sekreter, yardımcı personel ve muhasebecisinin de aralarından bulunduğu 10 kişinin iş akitlerini tazminatlarını ödeyerek feshetti.

İşten çıkarma 3 ay süreyle yasaklanıyor!

İktidardan emekçiyi işten çıkarmaya teşvik edecek yasa: İşveren yarışa girebilir!

CHP’DEN İSTİFA ETTİ

Sözcü’nün haberine göre; Aygün, TOGO kuleleri tartışması sonrasında CHP’den istifa etmişti. AKP’nin hazırladığı ve TBMM’ye sunmayı planladığı torba yasa teklifi taslağına göre işverenler 3 ay boyunca işçi çıkaramayacak.

Mansur Yavaş’ı tehdit eden Sinan Aygün, suç örgütü lideri Sedat Peker’le görüntülendi

İŞTEN ÇIKARMALAR BAŞLADI

Yasa tasarısı için yürürlük maddesi taslağın kamuoyuna sızdığı güne, yani 8 Nisan 2020 veya daha önceki bir tarihe çekilmemesi halinde patronların şimdiden işçi çıkarma yarışına girmelerinden endişe ediliyordu.

Mansur Yavaş’tan Sinan Aygün’e iki ayrı dava

Nitekim, yasa tasarısının gündeme geldiği ilk günden itibaren işten çıkarmaların başlaması, bu konudaki endişeleri haklı çıkardı.

DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu, dün yaptığı açıklamada hazırlanan tasarının işçileri korumaktan uzak olduğuna dikkat çekerek tasarının bu haliyle işçileri ücretsiz izine mahkûm ettiğini belirtmişti.

Benzer Haberler