‘Yargı altın çağını yaşıyor’ diyen Perinçek’e tokat gibi cevap!

25 Eylül 2020 Cuma

Habertürk ekranlarında Mehmet Akif Ersoy’un sunduğu “Nedir Ne Değildir” adlı programda dikkat çeken diyaloglar yaşandı. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “”Yargı altın çağını yaşıyor tespitini çok önemsiyorum” ifadesinde bulundu.

Habertürk ekranlarında Mehmet Akif Ersoy’un sunduğu “Nedir Ne Değildir” adlı programda dikkat çeken diyaloglar yaşandı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Yargı altın çağını yaşıyor tespitini çok önemsiyorum” derken, moderatör Ersoy ise, “Şu anda Türkiye’de mi, kimin tespiti bu” diye sordu. Perinçek, bu tespitin kendisine ait olduğunu söylerken, bunu da, “Eğer hapishanede 40 bin tane FETÖ’cü varsa PKK’lılar tıkılıyorsa yargı altın çağını yaşıyor. Bu bu kadar basit” diyerek açıkladı.

TUTUKLU GAZETECİLERİ HATIRLATTI

Eski CHP Milletvekili Berhan Şimşek ise Perinçek’in tespitine karşı çıkarak tutuklu gazetecileri hatırlattı. Şimşek, başta, yaklaşık dört aydır Sincan Cezaevi’nde olan Odatv Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız olmak üzere; aylarca cezaevinde tutuklu kalan Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan’ı, Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu’nu ve Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel’i hatırlattı.

Şimşek, gazetecilerin haksız tutuklanmasını eleştirdi. Şimşek, gazetecilerin tutuklanması için, “kumpas” ifadesini kullandı.

Öte yandan, programa konuk olarka katılan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahat Andican da yargının altın çağını yaşamadığını söyledi. Programda, söz konusu konu üzerine çeşitli tartışmalar da yaşandı.

Benzer Haberler