Yardıma gelen polislere levyeli saldırı: Ekip otosu gasp edildi

12 Ocak 2022 Çarşamba

Yardıma gelen polislere levyeli saldırı: Ekip otosu gasp edildi

Ankara’da lastiği patlayan bir sürücü yardıma gelen polislere levyeyle saldırdı, ekip otosunu gasp ederek kaçtı. Olayda 1 polis yaralanırken, şüpheli aranıyor.

Ankara-Niğde otoyolu Gölbaşı mevkiinde iddiaya göre, otomobilinin lastiği patlayan kimliği belirsiz sürücü, trafik ekiplerinden yardım istedi. Kendisine yardıma gelen polis ekiplerinin yola duba dizmesini fırsat bilen şüpheli, ekiplerin kullandığı polis aracını gasp etti.

Polis aracını gasp eden şüpheli, izini kaybettirmek için Gölbaşı ilçesi Selametli Şehit Emrah Mahallesi’ne sığındı. Aracın GPS sinyalini takip eden polis ekipleri, Selametli Şehit Emrah Mahallesi girişinde şüpheliyi ve aracı buldu.

Yakalanacağını anlayan şüpheli bu sefer de otomobilden çıkardığı levye ile polis ekiplerine saldırarak kaçtı. Saldırıda 1 polis memuru hafif şekilde yaralandı, durumunun iyi olduğu açıklandı.

Köyün içinde yaya vaziyette izini kaybettiren şüpheliyi yakalamak için bölgeye çok sayıda trafik, asayiş ve Polis Özel harekat ekibi sevk edildi. Köyün giriş-çıkışında güvenlik önlemi alan polis, şüpheliyi yakalamak için çalışmalara devam ediyor.

 

Benzer Haberler