Yapay zekadan tüyleri diken diken eden sürpriz sonlu 29 Ekim videosu

Yayın tarihi: 22 Ekim 2023 Pazar 8:34 pm - Güncelleme: 22 Ekim 2023 Pazar 10:32 pm

Sosyal medya içerik üreticisi Gökhan Bütünler’in yapay zeka kullanarak yaptığı 29 Ekim videosu gündem oldu.

Yapay zeka ile yapılan içerikler insanları şaşırtmaya devam ediyor. İçerik üreticisi Gökhan Bütünler’in yapay zeka kullanarak yaptığı 29 Ekim videosu kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SANATÇILARI

Videoda Türkiye’ye adını altın harflerle kazımış ve aramızdan ayrılmış olan sanatçıların görüntüleri ve seslerini bire bir taklit eden yapay zeka ile 29 Ekim mesajı verildi. Videoda sırasıyla Cüneyt Arkın, Zeki Müren, Cem Karaca, Özkan Uğur, Levent Kırca, Kemal Sunal, Barış Manço, Yıldız Kenter, Fatma Girik, Münir Özkul, Adile Naşit, Ferhan Şensoy, Tarık Akan, Sadri Alışık’a yer verildi.

SÜRPRİZ SONLU VİDEO

Sanatçıların yapay zeka ile seslendirilmesinden sonra ise videonun sonunda yine yapay zeka ile yeniden sesi oluşturulan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün videosu geliyor.

Yapay zeka dünyanın en güzel 10 kadınını sıraladı! İşte 1 numara

GÖKHAN BÜTÜNLER’DEN AÇIKLAMA,

Kendisine ait sosyal medya hesabından paylaşım yapan Gökhan Bütünler “ Cumhuriyeti bize armağan ettiği değerlerle, ülkemizin önemli değerlerini cumhuriyetle anmak istedim. Cumhuriyetle ilelebet yaşayacaklar! #CumhuriyetleYaşayacagız Yazdığım metni ses klonlama ile sanatçılarımızın ve M. K. Atatürk’ün kendi sesiyle seslendirdim. Şu günlerde, böyle bir mesajla hepsini tekrar bir araya getirmek bana çok iyi geldi. Umarım size de iyi gelir… 100. Yılımız Kutlu Olsun!” dedi.