Yangına yardım etmek isterken hayatını kaybeden Kaan’ın cenazesinde yürek sızlatan görüntü

17 Ocak 2022 Pazartesi

Yangına yardım etmek isterken hayatını kaybeden Kaan’ın cenazesinde yürek sızlatan görüntü

İzmir’de bir apartmanda çıkan yangına yardım etmek isterken asansörde mahsur kalarak hayatını kaybeden Kaan Yalçın toprağa verildi. Yalçın’ın cenazesine köpeği ‘Asya’da getirildi.

İzmir’in Gaziemir ilçesindeki bir apartmanda yangına asansörde yakalanan ve dumandan zehirlenen Kaan Yalçın’ın (27), mahsur kalanlara yardım etmeye çalışırken hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Yalçın’ın dayısı Sedat Özkan “Muğla’daki orman yangınlarına da gönüllü olarak katılmıştı. İnsanlara yardım etmeyi çok severdi. Dün de yardım etmek isterken yaşamını yitirmiş” dedi.

Yangın, dün saat 14.30 sıralarında Hasan Güven Caddesi’ndeki bir site içindeki apartmanın üst katında çıktı. Dumanları fark eden bina sakinlerinin ihbarıyla olay yerine AKS 110, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri caddeyi araç trafiğine kapatırken, yangının çıktığı dairedeki 4 kişi itfaiye merdiveniyle dışarıya çıkarıldı. İlk müdahalenin ardından 4 kişi, tedbir amaçlı çevre hastanelere kaldırıldı.

OLAYIN GEÇMİŞİ

İzmir’in Gaziemir ilçesindeki bir apartmanda çıkan yangına yardım etmek için apartmana giren Kaan Yalçın, çıkış yolunu bulamayınca asansörde mahsur kaldı. İtfaiye yangın sırasında dışarı çıkmadığı belirlenen Kaan Yalçın’ı asansörde hareketsiz yatarken buldu. Sağlık ekiplerince yapılan kontrolde Yalçın’ın dumandan zehirlenip, hayatını kaybettiği belirlendi. Savcının incelemesinin ardından Yalçın’ın cenazesi, İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. Yangın ile ilgili soruşturma sürerken, Kaan Yalçın’ın alevlerin geldiği dairedeki kişileri kurtarmak için yukarıya çıkmak istediği ancak dumandan etkilenerek yaşamını yitirdiği ortaya çıktı.

“ELEKTRİK TESİSATI KİLİTLENİNCE MAHSUR KALMIŞ”

Yalçın’ın çok yardımsever biri olduğunu anlatan dayısı Sedat Özkan “Kaan, arkadaşlarını ziyarete gitmiş. Dumanı görünce hemen yardım için yukarıya koşmuş. Dumandan etkilenmiş, binayı da bilmediğinden çıkamamış. Kurtulmak için hemen ilk asansöre girmiş. Elektrik tesisatı kilitlenince mahsur kalmış. Yangından 10-15 sonra müdahale etmişler ancak hayata geri döndürememişler. Geçen cumartesi günü beni ziyarete gelmişti. Maç izlemek için sözleşmiştik. Muğla’daki orman yangınında da gönüllü olarak söndürme çalışmalarına katılmıştı. Bana da sürekli videolar atıyordu. Hayatı çok severdi, insanlara yardım etmeyi çok severdi. Bu olayda da böyle olmuş. Yangında ihmal olduğunu düşünüyoruz. Çok yeni bir bina olmasına rağmen yangın alarm sistemi ve söndürme sistemi çalışmamış. Gerekli şikayetlerde bulunacağız” dedi.

KÖPEĞİ DE CENAZESİNDEYDİ

Yalçın için Narlıdere Şehitlik Camii’nde tören düzenlendi. İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazına Yalçın’ın annesi Serpil Özkan, arkadaşları ve yakınları katıldı. Kaan Yalçın’ın köpeği ‘Asya’nın da safta bulunan bir kişinin elinde hemen tabutun arkasında olduğu görüldü. Öte yandan Yalçın’ın tabutuna taraftarı olduğu Galatasaray forması ve motosiklet kaskı da bırakıldı. Kılınan cenaze namazının ardından Yalçın’ın cenazesi Yukarıköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Benzer Haberler