Yangın şüphelisinin ağabeyi: Kardeşim boşboğazdır, nerede bir gündem varsa ‘Ben yaptım’ der

23 Ağustos 2021 Pazartesi

Yangın şüphelisinin ağabeyi: Kardeşim boşboğazdır, nerede bir gündem varsa ‘Ben yaptım’ der

Antalya’nın Akseki ilçesinde çıkıp Manavgat’a sıçrayan orman yangınıyla ilgili olarak tutuklanan Ali Y.’yi’nin ağabeyi Alaattin Y., “Kardeşim boşboğazdır. Alkol alır ve nerede bir gündem varsa ‘ben yaptım’ der. Dikkat çekmek için yapar” diye konuştu.

Antalya’nın Akseki ilçesi Kepezbeleni mevkiinde 28 Temmuz gecesi çıkıp Manavgat ilçesine sıçrayan orman yangınıyla ilgili tutuklanan Ali Y.’nin ağabeyi Alaattin Y., kardeşinin tutuklanmasını üzüldüğünü belirterek iddiaların doğru olmadığını söyledi. Kardeşinin alkol ve madde bağımlısı olduğunu anlatan Alaattin Y., “Kardeşim alkol aldığı zaman bir yerde gündem olan ne varsa onu ‘ben yaptım’ derdi. Sağa sola hava atmak ve göz korkutmak için böyle yapardı. Kesinlikle kardeşim böyle bir şey yapamaz. Kardeşim hayvansever biridir. Biz böyle bir şey yapmayız. Kardeşim boşboğazdır. Üstüne atılan bu şeyler hoş değil” dedi.

Akseki’nin Güneyyaka Mahallesi’nde oturan Alaattin Y., kardeşleriyle birlikte yangının devam ettiği günlerde söndürme çalışmalarına katıldığını da sözlerine ekledi.

Benzer Haberler