Yandaşların ekran kavgası sürüyor! Tahir Sarıkaya’dan Ece Üner’e ağır ithamlar

17 Ekim 2019 Perşembe

AKP’li Melih Gökçek’in kanalı Beyaz TV sunucusu Tahir Sarıkaya, SHOW TV Spikeri Ece Üner’in canlı yayında asker selamı vermesini samimi bulmayarak eleştirdi.

Barış Pınarı Harekatı sonrasında A Milli Takım futbolcularının başlattığı ‘asker selamı’ akımı  giderek yayılıyor. Son olarak Show TV Ana Haber sunucusu Ece Üner, Hulusi Akar ve Meral Akşener’in asker selamı verdiğine dair haberin sunumunun ardından asker selamı vermişti.

Hareketi sosyal medyada bir çok yorum aldı

Üner’in hareketi sosyal medya kullanıcıları  arasında tartışma yarattı. Bazı kullanıcılar hareketi anlamlı ve doğru bulurken bazıları da eleştirdi. Sunucu Twitter’da Türkiye gündemine girdi.

‘Samimi değil’

Ece Üner’in asker selamına yandaş Beyaz TV sunucusu Tahir Sarıkaya’da eleştiri geldi. Sarıkaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ‘Ben de ülkemi seviyorum. Ben de sizin kadar vatanım için her şeyi yaparım. Benim de bu ülkeden başka gidecek yerim yok. Ama spikerlerin asker selamı vermesi bana samimi gelmiyor’ ifadelerini kullandı.

Ece Üner’e promter eleştirisi

Ayrıca Sarıkaya, Üner’in haberleri promterdan okumasını da eleştirmeden edemedi.

Üner’e ‘Sanırım danışmanlarınız sağlam’ diye seslenen Sarıkaya, ‘Yani ben televizyon izlerken diyorum ki; koca Ece Üner neden promterda okuyor? Acaba metni kim hazırlıyor? İzleyiciye doğaçlama konuşan spikerler daha samimi gelmiyor mu?’ diye sordu.

Benzer Haberler