Yandaş yazar sessizliğini bozdu, AKP içindeki kavgayı anlattı

5 Ağustos 2020 Çarşamba

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan, İstanbul Sözleşmesi üzerinden AKP içerisindeki kavga hakkında açıklamalarda bulundu.

 

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan, İstanbul Sözleşmesi üzerinden AKP içerisindeki kavga hakkında açıklamalarda bulundu.

AKP içerisinde bir süredir tartışma konusu olan İstanbul Sözleşmesi hem AKP’de hem de Saray’da kavgaya dönüştü. AKP’den Numan Kurtulmuş gibi isimler sözleşmeden çıkılması gerektiğini söylerken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın da olduğu KADEM sert bir açıklama yaparak sözleşmeye destek vermişti.

KAFA YARILIYOR GÖZ PATLIYOR YARALANIYOR İNSANLAR

Twitter hesabından AKP içerisindeki İstanbul Sözleşmesi kavgası üzerine açıklamalarda bulunan İsmail Kılıçarslan, “Konuşarak anlaşmanın mümkün olmadığı bir akıl tutulması hüküm sürüyor yurtta” dedi.

Sert tartışmalar nedeniyle insanların kırıldığını söyleyen Kılıçarslan, “Yahu eline ne geçirirsen karşı tarafa bilinçsizce atıyorsun. Kafa yarılıyor, göz patlıyor, yaralanıyor insanlar. Bi dur. Bi sakin ol. Karşısı kim? Sensin işte senin karşındaki. Bunu anlamayacak ne var” ifadelerini kullandı.

Kılıçarslan devamında şunları söyledi:

“Ne zamandır dilimin ucuna geliyor, bu kez söyleyeceğim: Tansiyonu düşürmemek için elinden geleni yapanlara su taşımak nedir arkadaş? Tansiyon düşmezse masada kalacak o hasta. Şunu bir görsene. Durma fikir yürüt. ‘Acaba kime laf çarpıyor’ diye düşün. Ben de cevap vereyim: Ne düşünüyorsun, anlattığım hepimizin hikayesi.”