Yandaş Star yazarından haddini aşan başlık: Siyon yıldızı Kemalizmin yıldızı mı?

Yayın tarihi: 24 Ocak 2024 Çarşamba 9:45 am - Güncelleme: 24 Ocak 2024 Çarşamba 10:02 am

Yandaş Star yazarı Mustafa Sabri Beşer, Filistin’e yönelik saldırıları fırsat bilerek Kemalizm ile Siyonizm’i bir tutan bir yazı yazdı.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları bahane edilerek hilafet ve şeriat çağrısı yapılan eylemler artarken yandaş medya da Filistin’e yönelik saldırıları fırsat bilerek Cumhuriyet’e ve Kemalizm’e saldırıyor.

Star Yazarı Mustafa Sabri Beşer, “Siyon yıldızı Kemalizmin yıldızı mı?” başlıklı yazısında Siyonist İsrail rejiminin Filistin halkına yönelik zulmü ile Cumhuriyet devrimlerini ve Kemalizm’i bir tutan ifadeler kullandı.

Cumhuriyet devrimlerini hedef alan Mustafa Sabri Beşer, “Osmanlı sonrası köklü müdahalelerle bütün kılcallara kadar devletin ve toplumun sekülerleşmesi, laikleşmesi için çalışmalar başlatılmıştı zaten: Başörtüsünün yasaklanması, İslami ilimlerin yasaklanması, İslami literatürün Latinceleştirilmesi, Anayasa’ya Laiklik ibaresinin eklenmesi vb. gibi” ifadelerini kullandı.

HANRİ BENAZUS CENAZESİNİ HEDEF ALDI

Beşer, Kemalizm ile Siyonizm’i bir tutarken İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer’in Cumhuriyet devrimleri, Mustafa Kemal Atatürk ve Kemalizm üzerine yazdığı kitaplarla tanınan Sefarad Yahudisi kökenli Türk Yazar Hanri Benazus’un 16 Ocak tarihli cenazesine katılmasını da bahane etti.

Beşer şu ifadeleri kullandı:

İzmir’de bir cenaze görüntüsü, birkaç kişinin taşıdığı bir tabut, tabutun üzerinde Siyon yıldızı, tabutu taşıyanların arasında şehrin belediye başkanı… Tabutu taşıyanların azgın bir Osmanlı ve dahi İslam düşmanı olduklarını biliyoruz; ölen kişinin kızının yaptığı açıklamalarda babasının Kemalizm’in kurucularından olduğu anlatılıyor.

Ve bu haberi biz bir gurur kaynağı olarak haber bültenlerimizden halka taşıyoruz!”

ALPER GEZERAVCI’YI DA HEDEF ALDI

Mustafa Sabri Beşer’in hedefinde uzaya giden ilk Türk Astronot Alper Gezeravcı’nın Atatürk’ün sözü “İstikbal göklerdedir” ifadesini kullanmasını da hedef aldı.

Beşer, “Yirmi yıldır fevkalbeşer bir çabayla ülkeye hizmet adına yatırımlar yapılıyor. Bir Müslümana yakışan şekilde ayrım yapmadan hizmet şuuruyla alt yapı çalışmaları gerçekleştiriliyor. Alt yapı ve yatırımlara istinaden milyarlarca para harcanıyor. Tarihimizde ilk defa uzaya astronot gönderiyoruz. Bir kıvanç kaynağı olarak göndere çekilen bayrağımızdan daha çok Kemalizm propagandası icra ediliyor!” dedi.

İMAMIN HUTBEDEN ŞEHİTLERİ ÇIKARMASINI DA KEMALİZM’E BAĞLADI!

Mustafa Sabri Beşer, Diyarbakır’daki Bahçelievler Camii İmamı Muhsin Koçağa’nın cuma namazı hutbesinde şehitlerle ilgili kısmı okumamasını da Kemalizm’e bağladı.

Beşer şunları söyledi:

“Bir imam çıkıyor, Cuma hutbesinde konuşuyor. Oynak kumulların yer değiştirdiği gibi yönünü konjonktüre göre değiştiriyor.

İslam’ın ve Müslümanın faydasına olmayacak bir söylemle Kemalistleri memnun etmeye çalışıyor.

Cami içerisinde saygısızlık yapmadan kendince protesto ederek camiden çıkan bir genç çıkış sebebini sosyal mecrada paylaşıyor.

Ve tutuklanıyor!

Cuma namazı farzdır. Hutbe farzdır.

Farz, yakarışta bulunup kapısına dayandığımız Allah’ın emridir. İhtirasların, ideolojilerin tanzim edilmeye çalışıldığı bir mecra değildir.”

İSMET İNÖNÜ’YÜ DE HEDEFE OTURTTU

Mustafa Beşer’in saldırılarından Türkiye Cumhuriyeti’nin 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü de nasibini aldı.

İsmet İnönü’yü de hedef tahtasına oturtan Beşer şöyle yazdı:

“Bütün bunları kelama dökünce ister istemez zihne şu düşüyor: Kemalizmin mihmandarlarından İsmet İnönü’nün ev sahipliğinde Beyoğlu İstiklal caddesi Mısır Apartmanında İsrail’in devlet olarak kurulduğunu ve devlet olarak ilk tanıyan ülkenin de Türkiye olduğunu biliyoruz.

Kuruluş sonrasında yine İnönü’nün yaptığı şu gafil açıklamasını da biliyoruz: “İsrail Devleti bölgede huzur ve barışın tesisinde önemli rol oynayacaktır.”

Filistin’de Davud’un yıldızı haçla, haç hilalle, hilal yıldızla muaşaka yapmakta, bunu biliyoruz ancak bizde ki bu telaş neden?

Doğal olarak insanın sorası geliyor: Siyon yıldızı aslında Kemalizm’in yıldızı mı?

Yüz otuz yıl önce tarihin randevusunu kaçırmıştık. Zaman galerisini iyi hıfzettiğimizde yeni bir retoriğin, yeni bir paradigmanın ihtiyaç kesp ettiğini göreceğiz.

Kişiliklerimizi ve değerlerimizi daha fazla çatlatmayalım.

Arkaik kokuşmuşluğu misk olarak kullanmak beyhudedir.

Ulaşamadıklarımız bizim olmadığı gibi elimizde var olanları da kaybetme tehlikesiyle karşı karşıyayız!”

YENİ ŞAFAK YAZARI DA “İSTİKBAL GÖKLERDEDİR”İ HEDEF ALMIŞTI

Yeni Şafak Yazarı Aydın Ünal da dün yazdığı yazısında Alper Gezeravcı’nın “İstiklal göklerdedir” ifadesini kullanmasını hedef almıştı.

Aydın Ünal, “Türkiye’nin uzaya giden ilk astronotunu milletçe büyük iftiharla izledik. Fırlatma anında milyonlar gibi ben de gözyaşlarımı tutamadım. Ne var ki astronotumuz mikrofonu eline aldıkça, Mustafa Kemal’e de ait olmayan bir sözle, ülkenin yüzde 1-2’lik bir kesimine hitap edip yüzde 90’ları ayrıştırıyor” ifadelerini kullanmıştı.

Yazara gelen tepkilerin ardından Yeni Şafak, yazının ilgili bölümünü internet sitesinden kaldırmıştı.

Yandaş Yeni Şafak yazarı Gezeravcı’nın Atatürk mesajını hedef aldı!

Yandaş Star yazarı Mustafa Sabri Beşer, Filistin’e yönelik saldırıları fırsat bilerek Kemalizm ile Siyonizm’i bir tutan bir yazı yazdı.

Kaynak: TELE1