Yandaş Metiner AKP’yi uyardı: Böyle geldi ama böyle gitmez

17 Mayıs 2021 Pazartesi

Yandaş Metiner AKP’yi uyardı: Böyle geldi ama böyle gitmez

Eski AKP milletvekili ve Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Metiner sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, yeni bir yol haritası gerektiğini altını çizerek, “Buraya kadar böyle geldi ama bundan sonra böyle gitmez” dedi.

Eski AKP milletvekili ve Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Metiner’den sosyal medya hesabından “çarpıcı” açıklamalar yaptı. AKP’ye yeni yol haritası gerektiğini ve milletin istediği insanlarla siyaset yapılması gerektiğini belirten Metiner, “Buraya kadar böyle geldi ama bundan sonra böyle gitmez. Her daim milletle beraber olmalı ve dahi milletin hadimi olmalı. Milletin talepleri doğrultusunda ve milletin istediği kişilerle yol yürümeli. Gayrısı millete rağmen siyaset olur ki akıbeti hüsran olur, biline!” ifadelerini kullandı.

“MİLLETİN İSTEDİĞİ KİŞİLERLE YOL YÜRÜMELİ”

Metiner’in sosyal medyadan yaptığı açıklama şöyle:

  • “Buraya kadar böyle geldi ama bundan sonra böyle gitmez. Millet adına siyaset yapanlar iki şeye dikkat etmeli:
  • Her daim milletle beraber olmalı ve dahi milletin hadimi olmalı.
  • Milletin talepleri doğrultusunda ve milletin istediği kişilerle yol yürümeli.
  • Gayrısı millete rağmen siyaset olur ki akıbeti hüsran olur, biline! CHP halka rağmen halk için siyaset yaptığı için kaybetti. Millete efendilik tasladığı için gömüldüğü sandıktan bir daha çıkamadı. Milletle istişarenin yolu objektif anketlerden geçer. Soralım millete: Ne istiyor ve kimleri istiyor? Yeni yol haritası gerekli.”

AKP’Lİ METİN KÜLÜNK’ÜN GENELGE AÇIKLAMASI GÜNDEM OLMUŞTU

AKP MKYK Üyesi Metin Külünk İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan “kademeli normalleşme” genelgesini eleştirmişti.

Külünk sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vermişti:

“17 günlük tam kapanma sonrası kamuoyundaki minimum beklenti; kademeli olsa da hızlı ‘normalleşme dönemine geçiyoruz moralli günlerine girmekti; özellikle başından beri sanki salgının tek merkezi restoranlarmış gibi muameleyi bırakıp ayrıca tuhaf çelişkili izlenimi veren başka serbestliklerin bir mantığa oturması da bekleniyordu. Ancak genelge bu morali vermiyor; çünkü ‘kademe takvimi’ yok. Sadece ‘ikinci bir emre kadar durum bu’ haberi var. Üstelik bu serbestlik zaten 17 gün öncesi aylardır olan durumla aynı. Kafa karışıklığına ve sokağın büyük tepkisine neden olacağı net olan bu genelgenin acilen revize edilmesi ve ‘kademe’ mantığıyla yasaklanan ne varsa bir tarih öngörüsü olmalı. Hatta vatandaşımız ‘Bize nefes aldırın; Biz kurallara belirgin uymazsak; kademe kademe yasak gelsin! Fakat biz hep itaat ediyoruz; siz artık halden anlamaz oldunuz”

‘Normalleşme’ genelgesine AKP’den de tepki geldi

Benzer Haberler