Didim Belediye Başkanı Atabay: Bu kumpası kuran çeteyle 2014 yılından beri gelen bir mücadelem var

11 Eylül 2020 Cuma

TELE1 Haber Merkezi

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, yandaş medyanın hakkında ortaya attığı ‘tutuklandı’ iddialarına yanıt verdi. Atabay, “Tamamen asparagas, görevimin başındayım, bu da kumpas çetesinin uydurduğu yalan” açıklamasında bulundu.

İktidara yakın gazeteler, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın tutuklandığına dair haber servis etti.

“GÖREVİMİN BAŞINDAYIM”

TELE1’e konuşan Atabay, iddiaların yalan olduğunu bildirerek, “Hakkımda açılmış herhangi bir soruşturma bile yok. Tamamen asparagas, görevimin başındayım. Kaymakam ve Emniyet Müdürlüğü’yle de görüştüm. Bu kumpas çetesinin uydurduğu yalan.” ifadelerini kullandı.

“2014 YILINDAN BERİ MÜCADELEM VAR”

tabay, “Bu bir alacak-verecek meselesinden çıkan bir sıkıntı değil, siyasi bir hesaplaşma değil. Bu tamamen imar rantıyla ilgili bir çetenin karşımıza 2014’te seçimle yönetime gelmemizle başlayan bir mücadelenin bir aşamasıdır” dedi.

“Ortada sanal bir mağdur var” diyen Atabay, “Bu kumpası kuran bu çeteyle 2014 yılından beri gelen mücadelem var. Evimi pompalı tüfekle kurşunladılar, üniversite okuyan kızımı bir gece İstanbul’a kaçırmaya kalktılar” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Yandaş gazetecilerden Mehmet Özışık, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın tecavüz olayına karıştığını iddia etmişti.

“TEHDİT EDİLDİM”

Başkan Atabay ise hakkındaki iddialarla ilgili “Didim’i kendi çıkarlarına göre rant merkezine dönüştürmeye çalışan çetenin iftiraları” diyerek şu açıklamayı yapmıştı:

“Geçtiğimiz senelerde şahsıma şantaj yapılmak için çıkartılan görüntüler; bu sefer de asla tanımadığım, kim olduğunu bilmediğim bir şahsın sesi eklenilerek bambaşka bir kurguyla yeniden kamuoyuna servis edilmiştir.
Susmayacağım. Maruz kaldığım iftiraların sebebini açıklıyorum:

İlk başkanlık dönemimden bu yana ilçemizde kendilerini kanunlardan daha üstün gören bir “illegal yapılanma” ile mücadele etmekteyim. Bu yapılanma içerisindeki kişilerin yasalara uymayan binalarının yapı kullanım belgelerini belediyemizin reddetmesi, başvuru yaptıkları usulsüz iş yeri açma ruhsatı taleplerinin belediyemiz tarafından reddedilmesi gibi sebeplerden dolayı bu kişilerin hedefi olmuş bulunmaktayım. Ayrıca bu yapılanma adına arayan kişiler tarafından geçtiğimiz günlerde de 3 defa şantaj ile tehdit edildiğimi belirtmek isterim.

Hukuka aykırı isteklerinin gerçekleşmemesi üzerine beni karalayacağını belirten bu kişiler, tehditlerini geçtiğimiz senelerden beri sürdürmektedir. Bugün ortaya çıkan görüntüler, sahte telefon görüşmesi ile desteklenmek istenmiştir.

Didim’i kendi çıkarlarına göre rant merkezine dönüştürmeye çalışan bu çete ile her türlü hukuk çerçevesinde mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğimi kamuoyuna bildiriyorum.”

 

Benzer Haberler