Yandaş gazetenin günlerdir manşetine taşıdığı ismin sırrı

4 Kasım 2021 Perşembe

Barış Pehlivan, Yeni Şafak gazetesinin günlerdir Trakya Üniversitesi Rektörü Erhan Tabakoğlu’nu manşetine taşımasına dikkat çekti.

 

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, Yeni Şafak’ın Tabakoğlu için “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret edene üniversitede kadro veriliyor, övgüler düzen ise tasfiye ediliyor.” suçlaması yapıldığını ifade etti.

Tabakoğlu ile ilgili haberlerde “Rektörün firari FETÖ’cüler ve Erdoğan düşmanlarıyla yakın ilişkisi de dikkat çekiyor.” ifadelerinin kullanıldığını aktaran Pehlivan, bu cümlenin kritik bir cümle olduğunu vurguladı.

İşte Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamayan gazeteler

Tabakoğlu’nun üniversite resmi sitesinden uzun bir metinle cevap verdiğini aktaran Pehlivan, o yanıtta yer alan “Bu asılsız ve hangi amaca hizmet ettiği anlaşılmayan karalama kampanyası ile üniversitemiz, şahsım ve en önemlisi bizleri her daim destekleyen devlet büyüklerimiz, sistematik bir şekilde hedef alınmaktadır.” cümlesine dikkat çekti.

KİMİ İMA ETTİ?

Rektör Tabakoğlu’nun yanıtına dikkat çeken Pehlivan “Acaba bu söz ne anlama geliyordu? Yani rektör kendisini destekleyen hangi devlet büyüğünün asıl hedef olduğunu ima ediyordu?” diye sorduktan sonra konuyla ilgili iddiaları şöyle aktardı:

“Tam da burada, o “devlet büyüğünün” ismi kulislerde zikrediliyor: Mustafa Şentop.

Doğru, TBMM Başkanı Şentop’un kendisi gibi Trakyalı olan Rektör Tabakoğlu ile ilişkisi sır değildi. Şentop’un “dostum” diye nitelendirdiği, birlikte birçok etkinliğe katıldığı kişiydi Tabakoğlu.

Haliyle, Yeni Şafak’ın ülke yanarken bir rektörü sürekli manşete taşıması “iktidar içindeki güç kavgası” iddialarını güçlendiriyor.

Duydum ki Yeni Şafak cephesi “Rektörü Meclis Başkanı Şentop koruyor” diye düşünüyor.

Mustafa Şentop’a yakın isimlerle konuştuğumda ise bu iddiaları yalanlıyorlar. Yani, Yeni Şafak’ın perde arkasında kendilerini hedef almayacağını düşünüyorlar.”

DEVA Partisi’nden Yeni Akit’e dikkat çeken yanıt

Benzer Haberler