Yandaş gazete, Kılıçdaroğlu’nu ‘Çöpçüler Kralı’ diye manşete taşıdı!

15 Ocak 2021 Cuma

Sık sık muhalefeti “elitlikle” suçlayan yandaş gazetelerden Takvim, bugünkü manşetinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu çöpçü kılığına soktu ve “Çöpçüler Kralı” manşetini attı.

Yandaş gazete Takvim, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu çöpçü gibi göstererek küçük düşürmeye çalıştı. Çöpçülük mesleğini bir aşağılama aracı olarak gören gazete, Kılıçdaroğlu’nun halkın yoksulluğuna ilişkin yaptığı açıklamaları da “fakirlik edebiyatı” olarak tanımladı.

Yandaş Takvim 2019’un 357 gününde ’emekliye zam müjdesi’ haberi verdi!

Hükümetin kontrolündeki yayın organları artan yoksulluk ve işsizlik karşısında muhalefetin söylemlerine karşılık vermekte zorlanıyor.

Kılıçdaroğlu’nu çöpçü gibi göstererek küçük düşürmeye çalışan Takvim, CHP’nin ülkedeki açlık ve yoksulluk vurgulu siyasetini de “fakirlik edebiyatı” olarak tanımladı. Manşet haberinde “CHP, Türkiye’nin sorunlarına çözüm aramayı bıraktı. Kılıçdaroğlu ve parti yöneticileri ‘Halk çöpten karnını doyuruyor’ diyerek fakirlik edebiyatı yaptı” ifadelerine yer verildi.

Yandaş gazete, Türkiye’de açlık yaşanmadığına, çöpten ekmek topladığı söylenen kişinin ‘aslında hurdacı olduğu’ üzerinden kanıt göstermeye çalıştı.

EMEKLİYLE DE DALGA GEÇİYOR

AKP iktidarını fanatik argümanlarla savunan Takvim, emeklileri kandırmak için verdiği ‘müjde’ haberleriyle tanınıyor.

Takvim gazetesinin ilk sayfada sürmanşetten ‘emekli maaşlarına zam müjdesi’ verme alışkanlığı, 2020 yılında devam etti.

Takvim’in 2018 ve 2019 yıllarında ilk sayfadan verdiği emekli maaşına zam temalı aldatıcı başlıkları daha önce de gündeme gelmişti. Takvim’in 2018 ve 2019 yıllarında sırasıyla 356 ve 357 gün, gerçekle ilgisi olmadığı halde ‘manşetten emeklilere zam müjdesi’ verdiğini tespit edilmişti.

(Birgün)

Yandaş kanaldan AKP’ye ‘ekmek’ çıkışı: ‘İnsan utanıyor’

Benzer Haberler