Yandaş gazete, Fahrettin Altun ve Mahir Ünal’ı hedef aldı

15 Aralık 2020 Salı

Yandaş gazete, Fahrettin Altun ve Mahir Ünal’ı hedef aldı

Türkiye gazetesinin yazarı Fatih Selek, hem Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’u hem de AKP Medya ve Tanıtım Başkanı Mahir Ünal’ı hedef aldı.

Işıkçılar cemaatinin yayın organı Türkiye gazetesinin yazarı Fatih Selek, “Bu nasıl iletişim stratejisi” başlıklı yazısında, hem Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’u hem de AKP Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal’ı hedef aldı.

CHP’nin muhalefet ederken doğruyu söylemediğini iddia eden Fatih Selek, “Buna mukabil AK Parti ise uzun zamandır kendini anlatamama problemi yaşıyor. Bu kadar medya varlığına ve ekonomik güce rağmen…” ifadelerini kullandı.

Türkiye yazarı Selek yazısının devamında, Bakanlıkların yaptığı hizmetleri anlatırken, “yapılan muazzam işler de var. Ve bunlar maalesef şahsi ihtiraslara, maaş ve koltuk kavgalarına kurban gidiyor. Çünkü gündeme onlar geliyor. Bir muhalif gazetecinin rayların üstünde çektiği video, hepsinden daha çok konuşuluyor!.. Bu nasıl iletişim stratejisi, insan şaşırıyor!” diye yazdı.

Fatih Selek’in yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Meclis’teki bütçe görüşmelerinde CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç Maliye Bakanına hitaben “18 yıl içinde bir tek fabrika açılmadı. Türkiye Cumhuriyeti 1924’ten itibaren 15 yıl içinde 33 fabrika açtı. Umut ediyorum ki siz 18 yılda bir fabrika açmayan AKP iktidarına bir fabrika açtırtırsınız” diye bir cümle kullandı. Gerçek öyle mi pekiyi? Değil tabii.

Sanayi Bakanı sadece bu yıl içinde 851 yeni fabrikanın organize sanayi bölgelerinde üretime başladığını açıkladı. Düşünün “yok yıl”da böyle.

CHP, ülkede hiçbir şey yapılmadığını, paranın betona gömüldüğünü söylüyor. Yalanla, yanlışla, eksikle, çarpıtmayla muhalefet ediyor.

Buna mukabil AK Parti ise uzun zamandır kendini anlatamama problemi yaşıyor. Bu kadar medya varlığına ve ekonomik güce rağmen…

Bakın son bir haftada neler oldu.

-Eskişehir’deki TEI tesislerinde ilk yerli helikopter motorumuz denendi.

-İki gün sonra yine Eskişehir’de Türkiye’de ilk kez lityum karbonat üretimine başlandı.

-Çin’e ilk ihracat treni gönderildi.

-Azerbaycan ile küçük ve orta ölçekli işletmelerin geliştirilmesi için anlaşma imzalandı.

-Türkiye’de ilk kez radyasyon ölçer geliştirildi.

-ASELSAN insansız kara aracının göreve hazır olduğunu, TUSAŞ yerli insansız hava aracı Aksungur’un seri üretimine geçildiğini duyurdu.

-Türkiye’nin ilk yerli plazma üretim tesisi için Maxicells İlaç Sanayi’ne Silivri’de 172 bin metrekare alan tahsis edildiği açıklandı.

-Tosyalı Holding’in İskenderun’a 1 milyar dolar yatırım bedeliyle kuracağı yeni çelik üretim tesislerinin inşaatına önümüzdeki günlerde başlanacağı belirtildi.

Nasıl, muhteşem değil mi?

Bu saydıklarım ülkede ekonomik, hukuki, siyasi, ahlaki problemler olmadığı anlamına gelmiyor.

Ama yapılan muazzam işler de var. Ve bunlar maalesef şahsi ihtiraslara, maaş ve koltuk kavgalarına kurban gidiyor. Çünkü gündeme onlar geliyor.

Bir muhalif gazetecinin rayların üstünde çektiği video, hepsinden daha çok konuşuluyor!.. Bu nasıl iletişim stratejisi, insan şaşırıyor!”

Benzer Haberler