Yalı soyguncularının görüntüleri ortaya çıktı! Milyonları böyle kaçırmışlar

Yayın tarihi: 13 Haziran 2024 Perşembe 7:42 pm - Güncelleme: 13 Haziran 2024 Perşembe 7:45 pm

Sarıyer’de tarihi Memduh Paşa Yalısı’nda bulunan bir firmanın kasasından pazar günü 130 milyon TL çalındı. Milyonluk soyguna karışan 10 kişi gözaltına alınırken soyguncuların paralarla yalıdan çıkışının görüntüleri ortaya çıktı.

İstanbul Sarıyer Kireçburnu’nda bulunan Memduh Paşa Yalısı’ndaki iş yerinde 1.5 yıl önce özel güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başlayan Ahmet Yıldız, yaptığı planı uygulamaya koyarak arkadaşlarıyla birlikte soygun gerçekleştirdi.

Ahmet Yıldız tarafından 9 Haziran Pazar günü, saat 03.30 sıralarında alarmlar kapatılarak yalıya alınan şüpheliler, kilitlerini kırdıkları 4 ayrı kasada bulunan yaklaşık 130 milyon liralık dövizi çalarak kaçmışlardı.

GÖZALTI SAYISI 10’A YÜKSELDİ

Polis tarafından olayla ilgili başlatılan çalışmada, İstanbul ve Tekirdağ’da düzenlenen operasyonda 7 şüpheli gözaltına alındı.

Sürdürülen operasyonlarda gözaltına alınan 3 şüpheliyle birlikte toplam gözaltı sayısı 10’a yükseldi.

150 milyon liralık soygunun yapıldığı yalı Reza Zarrab’ın eniştesinin çıktı

GÜVENLİK KAMERA GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan polisin her yerde aradığı güvenlik görevlisi şüpheli Ahmet Yıldız ve beraberindeki Serdar Canpolat’ın soygun günü güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı.

Görüntülerde, şüphelinin içi çaldığı paralarla dolu olduğu değerlendirilen bir çantayı güçlükle taşıdığı ve kaldırımdan yürüdüğü görüldü. Olayın şüphelilerinden Serdar Canpolat’ın ise taksi çevirmeye çalıştığı görüldü.

YAKALAMAK İÇİN OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Polisin gözaltına aldığı şüpheliler arasında soyguna katılanların yanı sıra kaçmalarına yardımcı olan şüphelilerin de bulunduğu öğrenildi. Polisin firari Ahmet Yıldız’ı yakalamak için operasyonları sürdürdüğü belirtildi. Soygunda çalınan paranın bir bölümünün ele geçirildiği, geri kalan paraları bulmak için çalışmaların devam ettiği öğrenildi. Gözaltındaki şüphelilerin yarın adliyeye çıkarılması bekleniyor.

Boğaz’daki yalıdan 130 milyon liralık döviz soygunuyla ilgili yeni detaylar

hırsızlar, yalı soygunu

Sarıyer’de tarihi Memduh Paşa Yalısı’nda bulunan bir firmanın kasasından pazar günü 130 milyon TL çalındı. Milyonluk soyguna karışan 10 kişi gözaltına alınırken soyguncuların paralarla yalıdan çıkışının görüntüleri ortaya çıktı.

Kaynak: DHA