Yahudi aktör Seth Rogen: İsrail’e dair bir sürü yalanla büyütüldüm

30 Temmuz 2020 Perşembe

Yahudi aktör Seth Rogen: İsrail’e dair bir sürü yalanla büyütüldüm

Kanadalı Yahudi aktör Seth Rogen, Filistin topraklarının işgalini eleştirerek İsrail’in bir zamanlar Filistinlilerin yaşadığı topraklarda kurulduğu gerçeğinin görmezden gelindiğini” söyledi.

Geçmişte Yahudi kamplarına katılmış ve anne-babası İsrail’deki bir kibbutz’da tanışmış biri olan Kanadalı Yahudi aktör Seth Rogen, , “Yahudi devletinin bir zamanlar Filistinlilerin yaşadığı topraklarda kurulduğu gerçeğinin sürekli görmezden gelindiğini” belirtti.

Guardian’ın haberine göre Rogen bu sözleri, 1920’lerde yaşayan bir Yahudi göçmenin uyandığında kendini günümüzün Brooklyn’inde bulmasını konu eden yeni filmi An American Pickle’ı konuşmak için katıldığı bir programda sarf etti.

Kendisi gibi Yahudi olan komedyen ve oyuncu Marc Maron’un podcast yayınında konuşan Rogen, “Bir Yahudi olarak tüm hayatım boyunca İsrail’e dair bir sürü yalanla beslediler beni… Asla size çıkıp da ‘Ah evet, orada bir halk vardı’ demezler. Olan biteni sadece orada oturmak gibi, orada açık lanet bir kapı varmış gibi gösterirler” ifadesini kullandı.

İsrail hakkında sohbetlerin ve şakaların geçtiği program sırasında Rogen, “Babamın bana açıkça ‘İnsanlar Yahudilerden nefret eder. Bunun farkında ol. Aynen bunu yapıyorlar’ dediğini hatırlıyorum. Dahası, dürüst olmak gerekirse erken yaştan itibaren bu fikrin aşılanmasından da epey memnundum” diye konuştu.

Benzer Haberler