Yağış İstanbul’da trafiği kilitledi! Yoğunluk yüzde 70’i aştı

19 Aralık 2022 Pazartesi

Sabah saatleri itibarıyla etkili olmaya başlayan yağış, İstanbul’da trafik yoğunluğunu artırdı. Anayollarda ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü giriş çıkışlarında araç kuyrukları oluştu. İBB’ye göre yoğunluk yüzde 70’in üzerine çıktı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün İstanbul için yaptığı uyarıların ardından kentte sabah saatlerinden itibaren yağış etkili olmaya başladı.

İstanbul’da etkili olan yağış, trafiği de kilitledi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) verilerine göre; saat 08.30 itibarıyla kentte trafik yoğunluğu yüzde 74’e yükseldi.

KARA YOLLARINDA DURUM

Öte yandan Karayolları Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre, Eceabat-Gelibolu yolunun 54-55. kilometrelerindeki çalışma sebebiyle Eceabat yönünde ulaşım gidiş-geliş şeklinde devam ediyor.

Selçuk-Ortaklar-Aydın yolunun 27-41. kilometrelerindeki muhtelif kesimlerde yapım, bakım ve onarım çalışmaları sebebiyle ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

Bursa-Karacabey yolunun 34. kilometresindeki (Uluabat mevkisi) alt geçit yapım çalışması dolayısıyla ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü sürdürülüyor.

Kızılcahamam-Ankara yolunun 39-41. kilometrelerindeki yapım çalışmaları nedeniyle her iki istikamet trafiğe kapatılarak, sürücüler servis yollarına yönlendiriliyor.

Gaziantep-Nizip-Birecik yolunun 42-50. kilometrelerinde Nizip ve Birecik geçişlerindeki yapım çalışmaları sebebiyle ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

Pınarbaşı-Sarız yolunun 1-2. kilometrelerindeki yapım çalışması dolayısıyla ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü gerçekleştiriliyor.

Aksaray-Ortaköy yolunun 9-11. kilometrelerindeki yapım çalışmaları nedeniyle trafik akışı kontrollü sağlanıyor.

Kızılkaya-Korkuteli yolunun 16-17. kilometrelerindeki yapım çalışmaları sebebiyle ulaşım Korkuteli-Kızılkaya istikametinden iki yönlü sürdürülüyor.

Beşikdüzü-Trabzon yolunun 55-56. kilometrelerindeki (Trabzon şehir geçişi Çömlekçi mevkisi) üstyapı bakım, onarım ve yenileme çalışması dolayısıyla 21.00-06.00 saatlerinde her iki yönde ulaşım tek şeritten kontrollü gerçekleştirilecek.

Kangal-Alacahan-Hekimhan yolunun 15-17. kilometrelerindeki üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Okullar açıldı İstanbul’da trafik yoğunluğu başladı