Yabancı uyruklu kiracı evi ilaçlattı, 1 çocuk öldü 5 kişi hastanelik oldu

Yayın tarihi: 1 Şubat 2024 Perşembe 10:02 am - Güncelleme: 1 Şubat 2024 Perşembe 10:02 am

Konya’da yabancı uyruklu kiracı evine ilaçladı, ardından üst katta oturan ev sahibinin ziyarete gelen 7 yaşındaki torunu  Ahmet Enes Temel zehirlenerek yaşamını yitirdi, 5 kişi de hastanede tedaviye alındı.

Olay, merkez Meram ilçesi, Uluırmak Mahallesi’nde iki katlı evde meydana geldi. Eşi yurt dışında çalışan 40 yaşındaki Ayşe Temel, sömestir tatili nedeniyle çocukları 18 yaşındaki Fatmanur, 15 yaşındaki Yasin ve Ahmet Enes Temel ile birlikte annesi Necla Duran’ın evine gitti. Alt katta oturan inşaat işçisi Suriye uyruklu Abdülkerim Ahmet de geçen pazartesi günü evinin çeşitli yerlerine peçete ve kağıt üzerine böcek ilaçları koyup, cam ve kapıları bantladı. Ardından eşi ve çocuklarını bir yakınlarının evine bıraktıktan sonra Çumra ilçesine çalışmaya gitti.

Kadınların uygunsuz görüntülerini paylaşan yabancı uyruklu erkek yakalandı

ZEHİRLENDİLER

Ayşe Temel, dün gece göğüs ağrısı şikayeti nedeniyle hastaneye gitti. Tedavisinin ardından taburcu olup annesinin evine döndü. Bugün de Ayşe Temel, çocukları Fatmanur ve Yasin ile yeğenleri Mine Büyükgör ve Sena Gül Büyükgöker mide bulantısı ve baş dönmesi şikayeti üzerine Numune Hastanesi gitti. Tedaviye alınan 5 kişinin zehirlendikleri anlaşıldı.

KALBİ ÇALIŞTIRILDI, ANCAK YAŞAMINI YİTİRDİ

Bu sırada anneanne Necla Duran ile evde kalan Ahmet Enes Temel de uykusunun geldiğini söyleyip yattı. Necla Duran, bir süre sonra torununun hareket etmemesi üzerine şüphelenip sağlık çalışanı bir yakınıyla konuşup 112 Acil Çağrı Merkezi’ne haber verdi. Eve gelen sağlık ekipleri Ahmet Enes’in duran kalbini çalıştırdı. Ardından ambulansla aynı hastaneye kaldırılan Ahmet Enes, doktorların müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi.

Zorla girdiği evde 12 yaşındaki çocuğu öldüren yabancı uyruklu erkek yakalandı

BİRÇOK NOKTADA BÖCEK İLACI

Olayın ardından evde inceleme yapan polis, ilk belirlemelere göre ailenin, kiracının evin birçok noktasına koyduğu böcek ilacından zehirlendiğini saptadı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

(DHA)

 

Kaynak: DHA