Xiaomi, Snapdragon 865 ile gelecek olan ilk telefonunu açıkladı

6 Aralık 2019 Cuma

Xiaomi, Snapdragon 865 ile gelecek olan ilk telefonunu açıkladı

Son birkaç yılda muazzam bir büyüme kaydeden Xiaomi , global ölçekte önemli isimler arasına dahil oldu. Hali hazırda en çok telefon sevkiyatı gerçekleştiren 5 isimden biri olan Çinli üretici ülkemizde de kurumsal olarak hizmet veriyor.

Agresif fiyat politikası sayesinde Avrupa ve Türkiye’deki müşteri kitlesini hızlı bir şekilde genişleten Xiaomi, telefonlarını en üst seviye parçalarla donatmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz gün Qualcomm tarafından gerçekleştirilen Snapdragon 865 etkinliğinde ön planda olan isimlerden biri olan Xiaomi, bu yonga seti ile gelecek ilk modelini de duyurdu.

Çinli üreticinin önemli isimlerinden biri olan Bin Lin, Mi 10’un SD865 ile geleceğini doğruladı. Lin Xiaomi Mi 10 modelinde Qualcomm’un yeni nesil yongası Snapdragon 865’in kullanılacağını söyledi.

Xiaomi Mi 10 duyurusunun ardından benzer bir açıklama da Meizu’dan geldi. Çin’in önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olan Meizu da SD865 ile gelecek olan ilk telefonunu açıkladı.

Meizu yetkilileri, şirketin resmi Twitter hesabı üzerinden yaptıkları açıklamada SD865’ten güç alan Meizu 17’nin 2020 bahar aylarında satışa çıkacağını açıkladılar.

Elbette önümüzdeki günlerde SD865 kullanan model sayısı daha da artacaktır. Örneğin Samsung’un da yeni S serisi modellerinde bu yongayı kullanacağını söylemek, pek de yanlış olmayacaktır.

Logitech’ten ergonomik mouse’lar: MX Vertical ve MX ERGO

Benzer Haberler