Xiaomi Samsung’u 2022’de de geçemeyecek

20 Kasım 2021 Cumartesi

Xiaomi Samsung’u 2022’de de geçemeyecek

Huawei’nin mobil pazarın dışına itilmesiyle birlikte güç kazanan Xiaomi şimdi de zirve planları yapıyor. Fakat Çinli üreticinin önünde hayli dişli iki rakip var. Apple ve Samsung.

Xiaomi yıl içerisinde zaten Apple’ı geçmişti. Yani önümüzdeki yıl Apple’ı tekrardan geçmesi büyük bir sürpriz olmayacaktır. Fakat Samsung’un hala pazarın açık ara lideri konumunda olduğunu unutmamak gerekiyor.

Hatırlanacağı üzere Huawei bir dönem Samsung’u geçmeye hayli yaklaşmıştı. Fakat bu gerçekleşmedi. Şimdi ise aynı durum Xiaomi için söz konusu. Peki Xiaomi Samsung’u geçebilecek mi?

Xiaomi

 

Uzun vadede ne olur bilinmez fakat önümüzdeki yıl Xiaomi’nin Samsung’u geçme ihtimali biraz düşük. Zira yapılan son araştırmalara göre Samsung önümüzdeki yıl 276 milyon sevkiyat gerçekleştirecek. Samsung için beklenen sayı ise 220 milyon.

Bu açıdan bakıldığında Xiaomi’nin Samsung’u geçmesi için önemli bir atak yapması gerektiğini söyleyebiliriz. Yapılan hesaplamalara göre bu uzun vadede olabilecek bir şey. Fakat kısa vadede yani 2022 yılı içerisinde pek de mümkün görünmüyor.

Öte yandan mevcut analizlere göre önümüzdeki yıl Xiaomi, Apple’ın bile gerisinde kalabilir. Hatta Oppo ile arasındaki makas bir tık daha kapanabilir. Yani 2022 Xiaomi için önemli ve belirleyici bir yıl olacak diyebiliriz.

Telefonsuz WhatsApp devri başlıyor!

Benzer Haberler