Xiaomi Poco M3 rekor üstüne rekor kırıyor

13 Haziran 2021 Pazar

Xiaomi Poco M3 rekor üstüne rekor kırıyor

Son dönemin yükselen isimlerinden biri olan Xiaomi yan markası Poco’yla da rekorlara devam ediyor. Görünen o ki Xiaomi Poco M3 bir rekor daha kırdı. İşte konunun detayları.

Akıllı telefon pazarındaki rekabet tüm hızıyla devam ediyor. Huawei’nin ABD tarafından saf dışı bırakılmasıyla birlikte Xiaomi gibi isimler daha da ön plana çıktı. Sadece Xiaomi değil, Xiaomi’nin yan markalarından Poco ve Redmi de bu süreçte müşteri kitlesini genişletti.

Xiaomi geçtiğimiz gün Poco M3’ün satışlarına ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Türkiye de dahil dünyanın pek çok ülkesinde satışa çıkan M3 en çok ilgiyi Hindistan’da görmüştü.

Xiaomi Poco M3

Çinli üreticiden yapılan açıklamada Poco M3’ün şimdiye kadar sadece Hindistan’da 750 bin adetten fazla satış yaptığı vurgulandı.

Poco M3, Hindistan kadar olmasa da ülkemizde de hayli başarılı satış rakamlarına ulaşmış durumda. Kendi sınıfındaki rakiplerine nazaran daha avantajlı bir fiyata sahip olan M3, genele oranla da tam bir fiyat performans modeli diyebiliriz.

Dip not olarak belirtelim. Poco M3 ülkemizde 2750 TL gibi bir etikete sahip. Telefonun yurt dışı fiyatı ise ortalama olarak 150 dolar civarlarında. Dışarı bu telefon için 150 birim ödendiği halde ülkemizde 2750 birim ödenmesi gerçekten üzücü bir durum. Herşey bir kenara 150 dolar şu aralar yüksek seyreden kurla bile ortalama 1250 TL yapıyor.

Samsung Galaxy S21 FE Geekbench’te göründü

Benzer Haberler