Xbox Series X böyle görünecek!

24 Ocak 2020 Cuma

Microsoft, geçtiğimiz yılın son ayı düzenlenen The Game Awards 2019 etkinliğinde yeni nesil oyun konsolunu kısa bir video ile göstermişti. Bu gösterimden sonra CES 2020 etkinliğinde ise AMD, bilerek sahte Xbox Series X görselini göstererek kafaları karıştırmış ve özür dilemek zorunda kalmıştı.

Xbox Series X böyle görünecek! Bugün ise konsolun ilk kanlı canlı fotoğrafı ortaya çıktı. PC’leri andıran yapısı ile dikkat çeken konsolumuz, havalandırma konusunda olukça başarılı bir performans sunacak gibi görünüyor.

Dik bir şekilde konumlandırılmaya müsait olan konsolun hava ızgaraları da üst bölüme yerleştirilmiş. Bugün gelen görsel de konsolun arka bölümü hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlıyor.

Xbox Series X

Konsolun arka bölümünde 2 adet USB çıkışı, 1 adet HDMI çıkışı, 1 adet ethernet portu, 1 adet optik çıkış ve güç kablosu bağlantı çıkışı yer alacak. Bunlar dışında konsolun arkasında ince uzun bir çıkışın olduğu da görünüyor. Bu çıkışın, servis çıkışı olduğunu düşünüyoruz. Çünkü görseldeki konsol henüz prototip aşamasındaki Series X’e ait. Ama yine de konsolun nihai sürümünün de buna benzer bir yapıda olabileceğini söyleyebiliriz.

PlayStation 5 hakkında bilinen her şey!

Konsolda 7nm EUV süreci ile üretilen Zen 2 mimarili işlemci yer alacak. RDNA mimarili Navi 2x grafik birimi ile gelecek olan bu konsol 10 ila 12 TFLOPS arasında bir güç sunacak. Mevutta dünyanın en güçlü konsolu olan Xbox One X’in 6 TFLOPS güç sunabildiğini belirtelim. Ray Tracing yanı ışın izleme özelliğini donanım ile sağlayacak olan yeni nesil konsol, 8K çözünürlüğü de destekleyecek gibi görünüyor.
<>