‘X hoca’ ifadesiyle gündem olan spor spikeri Nazlı Canyurt istifa etti

20 Şubat 2021 Cumartesi

‘X hoca’ ifadesiyle gündem olan spor spikeri Nazlı Canyurt istifa etti

Geçtiğimiz aylarda Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın hakkında sözleri gündem olan ve daha sonra özür dileyen spor spikeri Nazlı Canyurt, beIN Sports’taki görevinden istifa etti. Ayrılık kararıyla ilgili açıklama yapan Canyurt, bu kararı daha önce aldığını ancak yeni gerçekleştirebildiğini söyledi.

Spor spikeri Nazlı Canyurt, beIN Sports’taki görevinden istifa etti. Instagram hesabından “Sevgilerimle” notuyla uzun bir açıklama metni yayınlanan Canyurt’a spor camiasından ve sevenlerinden destek yorumları yağdı.

“ERKEK EGEMEN SEKTÖRDE PRESTİJLİ PROGRAMLARA İMZA ATTIM”

Canyurt istifa metninde şu ifadeleri kullandı: “10 yıl önce sunuculuğunun başında; heyecanlı, hevesli ve futbolu çok seven bir genç olarak girdim kapıdan. Büyüdüm, geliştim, olgunlaştım. Sadece çok çalışarak, senelerde, böylesi erkek egemen bir sektörün en prestijli programlarına imza attım. Her gün yeni bir şey öğrendim. Aslında uzun zaman önce karar vermiştim ancak yaşadığım ve çoğunuzun bildiği bir olay (o da başka bir zamanın ve başka bir mecranın konusu) sebebiyle bunu erteledim. Şimdi biraz daha ertele dediğim kararımı hayata geçirmenin zamanı geldi.”

SERGEN YALÇIN’A ’90 DAKİKA HAKEMİ BOĞMUŞ X HOCA’ DEMİŞTİ

Canyurt, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in atıldığı pozisyonu yorumlarken, Sergen Yalçın’ı kastedip “X hoca 90 dakika hakemi boğdu bir şey olmadı” sözleriyle gündem olmuştu. Daha sonra sosyal medyadan bir paylaşım yapan Canyurt, Sergen Yalçın için kullandığı ifadeler nedeniyle özür dileyerek, üzgün olduğu belirtmişti.

FENERBAHÇELİLER’İN DE TEPKİSİNİ ÇEKMİŞTİ

Canyurt, sosyal medya paylaşımlarıyla Fenerbahçe taraftarlarının da tepkisini çekmişti.

NAZLI CANYURT KİMDİR?

Nazlı Canyurt, 28 Ekim 1987 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Bahariye İlköğretim okulunda tamamlayan Canyurt liseyi, Bostancı Lisesi’nde bitirdi. Üniversite eğitimini Balıkesir Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Fakültesi’nde tamamlayan Canyurt’un çok sevdiği iş olarak habercilik ve televizyonculuğa girişi de üniversite son sınıfta oldu.

Üniversitenin son senesinde NTV Spor’da staj yapan Nazlı Canyurt sonrasında altı ay Londra’da yabancı dil ve Sports Management eğitimi aldı. Aldığı eğitimlerin ardından Kanal Türk’te muhabir olarak çalışmaya başladı. Ardından da aynı medya grubunun haber kanalı olan Bugün Tv’de spor spikerliğine başladı.

Spor bültenlerinin yanı sıra her hafta pazar günleri Canlı Gol programını da hazırlayıp sundu. Nazlı Canyurt 1 Eylül 2011’de Beın Sports kanalında çalışmaya başladı.

 

Benzer Haberler