Windows 12 2025’te çıkabilir: İşte beklenen yenilikler

11 Mart 2022 Cuma

Windows 12 2025’te çıkabilir: İşte beklenen yenilikler

Yazılım devi Microsoft’un Windows 12’yi geliştirmeye başladığı bilgisi sızdırılmıştı. Yeni işletim sistemine eklenmesi beklenen yeni özellikler ise şimdiden konuşulmaya başlandı.

Windows 12 2025’te çıkabilir: İşte beklenen yenilikler! Microsoft’un 2025’in sonunda Windows 12 adında yeni bir işletim sistemi yayınlayacağına dair söylentiler uzun süredir ortalıkta dolaşıyordu. TechRadar portalı, yeni işletim sistemiyle gelmesi beklenen özellikleri sıraladı.

Ön bilgilere göre Windows 12, Teams ve Skype hizmetlerinin entegre edileceği birleşik bir uygulama içerecek. Ayrıca kaynak, işletim sistemine hareketli duvar kağıtları gibi yeni özelleştirme seçeneklerinin ekleneceğine inanıyor. Öte yandan, Windows 12, podcast’ler oluşturmak ve yayınlamak için yerleşik uygulamalarla gelebilir. Çünkü podcast yazılımı, 2019’da yayınlanan Big Sur güncellemesinden bu yana macOS’ta mevcut.

Windows 12

 

Akış için OBS ve Discord’un kullanılabilirliğine rağmen, bu platformların kullanıcıları yüksek kaliteli akışlar yayınlayabilecek. Ayakta kalmak için ekstra çaba gerekiyor. Bu sorunlar, yeni işletim sistemiyle tam uyumlu özel yazılımlarla çözülebilir.

Ayrıca sızıntılarda, akıllı telefondan PC’ye senkronizasyon yeteneklerinin olası bir genişlemesinden bahsediliyor. Samsung DeX’i andıran yeni özellik, akıllı telefonunuzu veya tabletinizi bir monitöre bağlayarak masaüstü bilgisayara dönüştürmenize olanak sağlayacak.

Elbette şimdilik bunların bir söylentiden ibaret olduğunu da unutmamak gerekiyor. Zira daha 2025 yılına uzun bir süre var. Bu süre içerisinde nelerin yaşanacağını kestirmek şimdilik biraz güç.

Benzer Haberler