Windows 11 , 5 Ekim’de geniş sürümüne başlayacak

7 Ekim 2021 Perşembe

Windows 11 , 5 Ekim’de geniş sürümüne başlayacak

Microsoft’un altı yıl içindeki ilk büyük işletim sistemi güncellemesi, o tarihten itibaren mevcut Windows kullanıcıları için ücretsiz olarak indirilebilecek. 

Ancak Microsoft, Salı günkü açıklmasında, işletim sisteminin her uyumlu Windows cihazına aynı anda yayılmayacağını ve henüz vaat edilen tüm önemli yeni özelliklere sahip olmayacağını- söyledi.

Windows 11’in ilk genel sürümü, daha akıcı, Mac benzeri bir tasarım , güncellenmiş bir Başlat menüsü , yeni çoklu görev araçları  ve entegre Microsoft Teams gibi özellikleri içerecek olsa da, en çok beklenen güncellemelerden birini içermeyecek. Android mobil uygulamaları için destek yeni uygulama mağazasında. Microsoft ayrıca  , gönderiye göre “önizleme” testinde “önümüzdeki aylarda” kullanıma sunulacaklarını söylemek dışında, Android uygulamalarının da ne zaman kullanıma sunulacağına dair bir tarih sunmadı .

Windows 11

Uyumlu bir Windows cihazınız olması, Windows 11’i 5 Ekim’de çalıştırabileceğiniz anlamına gelmiyor. Lansman “aşamalı ve ölçülü” olacak, yeni uygun cihazlar önce yükseltme alacak ve geri kalanı sunulacak. Donanımınıza, cihazınızın yaşına ve diğer faktörlere bağlı olarak, Ekim ile 2022 ortası arasında ücretsiz yükseltme ile geliyor.

Windows Insider programını kullanıyorsanız Windows 11’in erken bir ön izlemesini indirebilirsiniz. Bilgisayarınızın otomatik olarak Windows 11’e güncellenip güncellenmeyeceğini de kontrol edebilirsiniz. (bunu yapmak için önce Windows 10 çalıştırıyor olmanız gerekir – henüz yapmadıysanız Windows 10’u ücretsiz olarak nasıl indireceğiniz aşağıda açıklanmıştır ). Ancak uyumlu sayılmasa bile, Microsoft tarafından desteklenmeyen bir sürümü manuel olarak indirmenin bir yolu olacaktır.

Ayrıca, istemiyorsanız hemen Windows 11’e yükseltmeniz gerekmez – Microsoft, Ekim 2025’e kadar Windows 10’u desteklemeye devam edecektir. Daha fazlası için, kontrol her büyük pencereden 10 ve Windows 11 arasındaki farkı ve ne Windows 11’e yükseltmeden önce yapmanız gerekir.

Koronavirüs kısıtlamalarına karşı kişi maskesiz eylem yaptı

Benzer Haberler