Will Smith, Chris Rock’tan özür diledi

29 Mart 2022 Salı

Will Smith, Chris Rock’tan özür diledi

Will Smith, Oscar töreninde tokat attığı komedyen Chris Rock’tan özür diledi, davranışının ‘kabul edilemez ve bağışlanamaz’ olduğunu söyledi.

Oyuncu Will Smith, Oscar Ödülleri töreninde komedyen Chris Rock’a tokat attığı için özür diledi ve davranışının “kabul edilemez ve bağışlanamaz” olduğunu söyledi.

Açıklama, Oscar film akademisinin olay nedeniyle Smith’i kınaması ve inceleme başlatmasının ardından geldi. Smith açıklamasında “Chris, senden kamuoyu önünde özür dilemek istiyorum. Çizgiyi aştım ve hatalıydım” dedi.

Will Smith, Oscar töreninde komedyen Chris Rock’a tokat attı

‘DUYGUSAL DAVRANDIM’

Smith Instagram hesabından yaptığı açıklamada “Şiddet tüm formlarıyla zehirli ve yıkıcıdır. Dün akşam Akademi Ödülleri’ndeki davranışım kabul edilemez ve bağışlanamaz. Bana yönelik şakalar işimin bir parçası ama Jada’nın hastalığı konusunda şaka yapılması bana ağır geldi ve duygusal davrandım” dedi.

BBC Türkçe’nin haberine göre Smith, doğrudan Rock’tan özür dilerken “çizgiyi aştığını” belirtti. Akademi’den de özür dileyen oyuncu “Hepimiz için müthiş bir yolculuk olan gecenin davranışım yüzünden lekelenmesinden çok üzgünüm” diye ekledi.

Will Smith’in ödülü geri alınabilir! Hollywood ünlülerinden ‘tokat’ tepkisi

NE OLMUŞTU?

Will Smith, Oscar ödül töreninde, eşi Jada Pinkett Smith hakkında Rock’un sahnede şaka yapması üzerine komedyene tokat atmıştı. Rock, Jada Pinkett Smith’in saçkıran hastalığı nedeniyle saçlarını kazıtmasıyla ilgili bir ifade kullanmıştı.

Bunun üzerine Smith sahneye doğru yürümüş ve Rock’a tokat atmıştı. Başta parodi sanılan olayın hemen ardından Smith’in “Eşimin adını lanet ağzına alma” diye bağırmasıyla ortam gerilmişti.

Daha sonra Smith’in en iyi erkek oyuncu Oscar’ını kazandığı açıklanmıştı. Smith daha sonra ödülünü alırken yaptığı konuşmada gözyaşları içinde olaydan dolayı özür dilemişti.

Oscar Akademisi, Will Smith’in törende Chris Rock’u tokatlamasını “kınadığını” ve olayla ilgili resmi inceleme başlattığını açıklamıştı. Kurumun açıklamasında, California yasaları ve Oscar standartları gereğince, olayla ilgili hangi adımların atılacağının araştırılacağı belirtilmişti. (BBC TÜRKÇE)

Chris Rock’a tokat atan Will Smith’e Demet Akalın’dan destek

Benzer Haberler