WhatsApp, Rekabet Kurumu’nun Türkiye açıklamasını yalanladı

21 Mayıs 2021 Cuma

WhatsApp, Rekabet Kurumu’nun Türkiye açıklamasını yalanladı

WhatsApp, ”Güncellemenin Türkiye’yi kapsamayacağına dair kesin bir kararımız henüz bulunmuyor” açıklamasını yaptı.

WhatsApp’ın Türkiye dahil bazı ülkelerde önce 8 Şubat’ta yürürlüğe gireceğini duyurduğu ancak kamuoyunda oluşan yoğun tepkiler nedeniyle 15 Mayıs’a ertelediği güncellemenin Türkiye’de yürürlüğe girip girmeyeceği bulmacaya dönüştü.

Rekabet Kurumu, WhatsApp’ın güncellemesinin onaylayanlar dahil olmak üzere Türkiye’de yürürlüğe girmeyeceğini bildirdi. Habertürk’ten Necdet Çalışkan’a konuşan WhatsApp yetkilileri ise “Güncellemenin Türkiye’yi kapsamayacağına dair kesin bir kararımız henüz bulunmuyor” dedi.

Açıklamada, atılacak adımlar için ilgili makamlarla görüşmeye devam ettiği belirtilerek, “Herkes için güvenlik ve gizlilik esaslı iletişim sağlamak konusundaki kararlığımızı koruyoruz” dendi.

Açıklamada “Güncellemenin Facebook ile veri paylaşımı haklarını genişletmediğinin ve kullanıcılarımızın arkadaşlarına veya ailelerine yolladığı kişisel mesajların gizliliğini etkilemediğinin altını çizmek isteriz. Güncellememizi tüm dünyada kademeli olarak hayata geçirmeye devam ediyoruz. Ayrıca dünya genelinde, güncelleme onayına sunulan kullanıcıların çoğunluğunun güncellemeyi kabul ettiğini belirtmek isteriz” ifadesi kullanıldı.

TIKLAYIN –  Whatsapp’tan Türkiye kararı

Benzer Haberler