WhatsApp’tan bir yeni özellik daha

28 Nisan 2022 Perşembe

WhatsApp’tan bir yeni özellik daha

Meta, aynı WhatsApp hesabını iki farklı telefonda kullanma özelliği için harekete geçti. Geçen yıl uygulamaya getirilen çoklu cihaz sistemi sayesinde WhatsApp’ı telefondan bağımsız olarak bilgisayarda kullanmak mümkün hale gelmişti.

ShiftDelete’den aktarılan bilgilere göre; çoklu cihaz 2.0 sistemiyle birlikte iki farklı telefonda bağımsız olarak tek hesap kullanılabilecek.

WhatsApp, yeni bir “Son Görülme” özelliği üzerinde çalışıyor

İLK EKRAN GÖRÜNTÜSÜ GELDİ

WABetaInfo yaptığı açıklamada aynı WhatsApp hesabı iki farklı telefonda (birincil ve ikincil cihaz) kullanılabilecek. Çoklu Cihaz 2.0 olarak bilinen bu özelliği geçen yıl yine WABetaInfo ortaya çıkarmıştı. Uzun süredir herhangi bir detay bilinmiyordu, bu haftaki beta sürümüyle birlikte yeni özellikten ilk ekran görüntüsü geldi.

WhatsApp şu anda resmi yollardan iPad’e yüklenemiyor. Ancak Android tabletlere ise APK olarak harici bir kaynaktan yüklenebiliyor. Bu durum, geliştirme süreci hala devam eden Çoklu Cihaz 2.0 sistemi hayata geçtikten sonra WhatsApp hesabının aynı anda hem de telefonda hem de tablette kullanılabileceğini gösteriyor.

ÇOKLU CİHAZIN DESTEKLEMEDİĞİ ÖZELLİKLER

– Birincil cihazınızın iPhone olması durumunda, bağlı cihazlardaki sohbetleri temizleme veya silme

– Telefonlarında WhatsApp’ın çok eski bir sürümü yüklü olan kişilere mesaj gönderme veya bu kişileri arama

– Bağlı cihazlarda mevcut konumu görüntüleme

– Bağlı cihazlarda toplu mesaj listeleri oluşturma ve toplu mesaj listelerini görüntüleme

– WhatsApp Web’de bağlantıların ön izlemesini gösteren mesajlar gönderme

Benzer Haberler