WhatsApp’a ‘fotoğraflı bildirim’ özelliği

11 Ocak 2022 Salı

WhatsApp’a ‘fotoğraflı bildirim’ özelliği

Sohbet uygulaması WhatsApp’a yeni bir özellik geliyor. Özellik sayesinde artık bildirimlerde profil fotoğrafı da görünecek.

Sohbet uygulaması WhatsApp’a bir özellik daha geliyor. Facebook’un yeni çatısı Meta ve Metaverse ile uyumlu hale gelmek için çalışan WhatsApp’ın yeni özelliğine dair haberi WABetaInfo yayınladı. Habere göre, yürütülen çalışmalardan ilki profil fotoğrafı üzerine olacak.

Sohbet uygulaması, insanların çok sayıda grupta yer aldığını ve bu gruplarda kendilerinden bahsedilmesi halinde gelen yazılı bildirimlerin yeterli olmadığına karar veriyor ve bildirimlerde profil fotoğrafı göstermek için çalışmalara başlıyor. Yeni özellik, kullanıcıya içinde bulunduğu bir sohbette kendisinden bahsedildiğinde haber veriyor.

TEST KULLANICILARINA SUNULDU

Yeni özelliğin gelmesi halinde artık, kişinin profil fotoğrafı da bildirimde görünecek. Bu küçük ayar, kullanıcılara daha hızlı bir bilgi sağlamış olacak.

WABetaInfo’nun haberine göre; bu değişiklik, bildirimleri biraz daha bilgilendirici hale getirmek için özel olarak tasarlanmış daha geniş yeni bir özelliğin parçası. Özellik, şu anda test aşamasında ve yalnızca iOS 15’teki beta test kullanıcılarına sunuldu. Henüz özelliğin, Android’de de kullanılabilir olup olmayacağına dair bir bilgi paylaşılmadı.

WhatsApp yeni iOS bildirim özelliği ile birlikte beğeni kazanaca

Benzer Haberler