Volvo, 2020 XC90 modeli ile çok iddialı

9 Temmuz 2020 Perşembe

Volvo, 2020 XC90 modeli ile çok iddialı

2020 Volvo XC90 T8 lüks, konforlu, güvenli ve yüksek teknolojili alt yapısıyla dikkat çeken bir model. 7 kişilik ve üç koltuk sıralı bu SUV yeni modeliyle de otomobil severlerin dikkatini çekecek gibi görünüyor.

Yeni Volvo XC90 Hibrid motoruyla yaklaşık 20 km’yi tamamen elektrikle kat edebiliyor. Yakıt desteği ile beraber ise çok daha uzun mesafelere, çok daha düşük yakıt tüketimiyle ulaşabiliyor. Evi ve işi arasında 20 km’den az mesafe bulunan çoğu insan içinse Volvo XC90, hiç yakıt tüketmede şehir işi ulaşım ihtiyacını karşılayan bir araç olarak dikkat çekiyor.

XC90

313 beygir gücüne sahip motor, dişlilerin ve tasarımın desteğiyle, otomobile 400 beygir gücüne eş güç ulaştırabiliyor.

Saatte 100 km hıza, 5 saniyeye yakın bir sürede ulaşan XC90 bu performansıyla iri bir SUV değil de, yere yakı güçlü bir spor arabasıymış gibi davranıyor. Ancak yine de gaza basarken, yerden yüksek bir SUV kullandığınızı unutmamanızı tavsiye ederiz. Aksi halde, Bodrum yolunda 150 kmh hızla ilerlerken Range Rover aracıyla takla atan Alişan’ın kaderini paylaşabilirsiniz.

Son derece sessiz çalışan ve titreşim yaratmadan çok konforlu bir sürüş sunan yeni Volvo XC90 T8, bir SUV kullanmanın yükünü kullanıcının üzerinden tamamen alıyor. Geriye ise sadece en konforlu şekilde otoyolda seyahat etme keyfi kalıyor.

Koronavirüs havadan bulaşıyor mu! Bilim insanları isyan etti

Benzer Haberler