Volkswagen Taigo tanıtıldı

1 Nisan 2021 Perşembe

Volkswagen Taigo tanıtıldı

Son dönemde SUV modellere olan talebin artması otomobil üreticilerini bu kanada doğru yöneltmiş durumdu. Kısa süre önce T-Roc modeli ile SUV yelpazesini genişleten Volkswagen şimdi ise sıradışı tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken Taigo’yu görücüye çıkarmaya hazırlanıyor.

Taigo, diğer SUV modellerine nazaran daha sportif bir tasarım çizgisine sahip. Zaten otomobilin öne çıkan yönü de bu. Türkiye’de de satışa sunulacak olan bu otomobilin tanıtımı ise yaz aylarında yapılacak. Dilerseniz bu otomobille ilgili Volkswagen’in açıklamasına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Volkswagen, çok yakında görücüye çıkacağı yeni sportif SUV Coupe modelinin ismini açıkladı. Gelişmiş teknolojik özellikler ile birlikte dinamik ve heyecan verici tasarıma sahip yeni SUV’nin adı Taigo oldu.
Volkswagen’in küçük segmentteki yeni SUV model ailesine dahil olacak Taigo, sportif bir crossover modeli olarak dikkat çekiyor. Dinamik ve etkileyici bir tasarıma sahip yeni model, ekonomik TSI motor seçenekleri, standart LED farları, tamamen dijital kokpiti ve çok fonksiyonlu sürüş destek sistemleri ile satışa sunulacak.

Volkswagen’in Brezilya’da başarı yakalayan Nivus modelinden yola çıkılarak tasarlanan Taigo, Avrupa pazarı için de İspanya’nın Pamplona kentinde üretilecek. 2021’in sonunda Avrupa’da, 2022 yılı başında Türkiye’de pazara sunulacak olan yeni SUV’un dünya prömiyerinin bu yaz yapılması planlanıyor.

Benzer Haberler