Milli Takım Çin’e gidiyor: Saldıracağız!

31 Temmuz 2019 Çarşamba

Milli Takım Çin’e gidiyor: Saldıracağız!

2-4 Ağustos tarihlerinde Çin’in Ningbo kentinde düzenlenecek 2020 Kıtalararası Olimpiyat Elemeleri’nde mücadele edecek olan Voleybol A Milli Kadın Takımı’ndan Meliha İsmailoğlu, Eurosport Türkiye ekibinden Ezgi Ünal’ın sorularını yanıtladı.

Eurosport’tan Ezgi Ünal’ın haberine göre; Türkiye’ye geldiğinden beri İlbank, Fenerbahçe ve son olarak Eczacıbaşı Vitra’da forma giyen Meliha İsmailoğlu, kendisini her geçen gün geliştirmeye devam ediyor. İlk kez 2014’te davet edildiği milli takımda artık çok daha büyük bir role sahip. Henüz 25 yaşında olan Meliha, ellerindeki fırsatın farkında. En büyük motivasyon kaynağı, olimpiyatlara gidebilmek ve ağustos ayında Ankara’da düzenlecek Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda madalya kazanabilmek.

Olimpiyat Elemeleri’ne geçelim. Son Olimpiyat şampiyonu Çin’le aynı gruptayız. Bu elemede olmazsa dahi Avrupa Elemeleri’nde şansımızın yüksek olduğu söylenebilir. Sen nasıl değerlendiriyorsun?

Biz de öyle düşünüyoruz. Gerçekten zor bir gruptayız. Ama yine de adil bir dağılım oldu ve olimpiyatlara gitmek için iki şansımız olacak. İlk elemede şansımızı denemek istiyoruz. Tabii ki Çin çok güçlü bir rakip ama ilk iki maçı da kazanmamız gerekiyor. Çin maçıysa bir final maçı gibi olacak. Kaybedeceğimiz bir şey yok. Kazanırsak müthiş bir şey kazanmış olacağız ama kaybedersek de biliyoruz ki son olimpiyat şampiyonuna kaybetmiş olacağız ve bir şansımız daha olacak. Çin’e yüksek bir motivasyonla gidiyoruz, kaybedeceğimiz bir şey ve korkumuz yok, saldıracağız!

RÖPORTAJIN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Benzer Haberler