vivo Y73 üçlü kamera kurulumu ile geliyor

7 Haziran 2021 Pazartesi

vivo Y73 üçlü kamera kurulumu ile geliyor

vivo geçen Ekim ayında vivo Y73 cihazını tanıttı. Hindistan bölümünün Marka Stratejisi Direktörü Bay Nipun Marya, vanilya versiyonunun tanıtımını Twitter’da yayınladı.

Y73’ün üç kameranın yer aldığı kamera adası da farklı bir şekle sahip. Vivo X60 ve X60 Pro’daki kamera modüllerine benziyor. Ne Bay Marya ne de vivo bize Y73’ün özellikleri hakkında hiçbir şey söylemiyor, ancak yakın tarihli bir rapor, akıllı telefonun Helio G95 SoC tarafından destekleneceğini ve biyometrik kimlik doğrulama için altında bir parmak izi tarayıcı ile 6.44″ FullHD+ AMOLED ekrana sahip olacağını iddia etti.

vivo Y73

 

Vivo Y73, Android 11 tabanlı FuntouchOS 11.1’i başlatacak ve yerleşik olarak 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip olacak. Akıllı telefon aynı zamanda X60 Pro ve X60 Pro+ modellerinde gördüğümüz Genişletilmiş RAM özelliği ile gelecek ve bu da dahili depolamayı kullanarak akıllı telefonun RAM’ini neredeyse 3 GB genişletecek. Y73’ün kamera bölümü toplam dört kameradan oluşacak – çentik içinde 16MP selfie kamera, arkadaki 64MP birincil kamera, 2MP makro ve 2MP derinlik birimleriyle birleştirildi. Batarya kısmında 33W şarjlı 4.000 mAh pil olacak. Henüz Y73‘ün lansman tarihine sahip değiliz, ancak vivo’nun akıllı telefon hakkında heyecan yaratmak için önümüzdeki günlerde daha fazla teaser yayınlamasını bekleyebilirsiniz.

YouTube içerik üretenlere rekor ödeme yaptı: İlginç istatistikler var

Benzer Haberler