Vitrifiyede ve seramikte dünya markasının İtalya’daki merkezine Milano Başkonsolosluğu’ndan ziyaret

Yayın tarihi: 7 Haziran 2024 Cuma 6:23 pm - Güncelleme: 7 Haziran 2024 Cuma 6:23 pm

T.C. Milano Başkonsolosluğu Ticaret Ateşesi, Seramiksan İtalya’nın merkezini ziyaret etti.

Yerli seramik ve vitrifiye markasının İtalya’daki merkezi, üst düzey yetkililerin uğrak noktasına dönüştü. T.C. Milano Başkonsolosluğu Ticaret Ateşesi Kadir Eser, markanın Sassuolo Modenadaki merkez ofisini ziyaret etti. Sektör hakkında bilgi alırken ürünleri de inceledi.

2024 sonunda 1,37 milyar dolar değerine ulaşması beklenen seramik pazarının öncü oyuncuları, global çapta adından söz ettiriyor. Son olarak yapı kimyasalları, seramik ve vitrifiye ürünleriyle 50 ülkeye ihracat yapan Seramiksan’ın yurt dışındaki merkezleri üst düzey yetkililerin uğrak noktasına dönüştü. Türkiye Cumhuriyeti Milano Başkonsolosluğu Ticaret Ateşesi Kadir Eser, geçtiğimiz günlerde Seramiksan İtalya’nın Sassuolo Modenadaki merkezini ziyaret etti. Ziyarette kendisini karşılayan Seramiksan İtalya Genel Müdürü Rahşan Karadağ’dan sektör hakkında bilgi alırken, markanın ürünlerini de inceledi.

ÜST DÜZEY YETKİLİLERİN BAŞARIMIZA ORTAK OLMASINDAN GURUR DUYUYORUZ”

Seramiksan İtalya Genel Müdürü Rahşan Karadağ, ziyarete ilişkin düşüncelerini şu şekilde paylaştı: Milano‘daki Ticaret Ateşemiz Kadir Eser’e İtalya’daki merkezimize nezaket ziyaretinde bulunduğu için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Üst düzey yetkililerin, ülkemizi temsil ettiğimiz merkezimize gelerek başarımıza ortak olmasından gurur duyuyoruz.”

“İTALYA’DAKİ TÜKETİCİLERE DOĞRUDAN HİTAP EDİYORUZ”

İyi tasarım ve iyi ürün herkesin hakkı” mottosuyla İtalya’daki faaliyet alanlarını da genişleterek tüketicilere doğrudan ulaştıklarını belirten Seramiksan İtalya Genel Müdürü Rahşan Karadağ, “Ülkemizdeki fabrikalarımızda ürettiğimiz karo, vitrifiye ve yapı kimyasalları ürünlerimizi dünyanın dört bir yanına ihraç ediyoruz. İtalya ise bizim için tüketici kitlemize doğrudan hitap etme şansı yakaladığımız özel bir bölge oldu” diyerek sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Hem ülkemizdeki hem de İtalya’daki faaliyetlerimize yalnızca karo ve vitrifiye ürünlerimizle de sınırlandırmıyoruz.  İtalyan tasarım algısını Seramiksan kalitesiyle ürüne dönüştüren banyo mobilyası markamız VOQ ile de sektöre yeni bir soluk kazandırmaya devam ediyoruz. Karo ya da vitrifiye ürünlerimizi tercih eden müşterilerimizin banyolarını bütünsel ve estetik mekanlara dönüştürmelerini sağlıyoruz. Doğanın ve zamanın değerini bilen, yeni nesil seramik ve vitrifiye ürünlerimizle hayal edilen banyoları yaratırken, yenilikçi teknolojimiz ve yılların tecrübesiyle VOQ ile de banyo konseptini tamamlıyoruz.”

Kaynak: BÜLTEN