İş insanının villasında can pazarı: Balkondan atladılar

31 Mart 2021 Çarşamba

Büyükçekmece’de Mısırlı iş insanına ait villada çıkan yangında alevlerden kaçmak isteyen kadının dakikalarca balkondan sarktığı görüntüler ortaya çıktı.

Büyükçekmece Karaağaç Mahallesi’nde bulunan bir site içindeki Mısırlı iş insanına ait 3 katlı villada, geçtiğimiz pazartesi günü 17.30 sıralarında elektrik kontağından yangın çıktı.

Villa alevler içinde kalırken iş insanı Ahmet Omar ile yanındaki Rus Irina Rodenkov çareyi balkona kaçmakta buldu. Alevler ve dumanlar yükselirken Irina Rodenkov balkonun korkuluklarına tutunarak aşağıya sarktı. Bu şekilde bir süre yardım bekleyen kadın daha sonra aşağıya atladı. İş adamı Ahmet Omar da çareyi balkondan atlamakta buldu.

Omar ve Rodenkov’un yaralanırken itfaiye müdahale ederek yangını söndürdü. Ahmet Omar ve Irina Rodenkov’nun durumunun iyi olduğu öğrenildi.

KORKU DOLU ANLAR

Öte yandan o anlara ilişkin görüntüler ortaya çıktı.

Görüntülere yangında en üst katta mahsur kalan genç kadının, atlamak için balkondaki korkuluklarda asılması ve iş adamının balkonda mahsur kalıp, dumanların arasında kaybolduğu dehşet anları yansıdı. Kadının yardım çığlıkları atarken çevredekilerin ise “Atlama” dediği duyuluyor.

Benzer Haberler