Ünlü peynir markasında zararlı madde tespit edildi! Toplatılıyor

Yayın tarihi: 22 Haziran 2024 Cumartesi 11:09 am - Güncelleme: 22 Haziran 2024 Cumartesi 11:23 am

Villa Gusto adlı peynir markasının ürünlerinde mikroplastik tespit edilmesinin ardından toplatılma kararı alındı.

Dünyada gıda güvenliğinde sorunlar artmaya devam ederken marketlerden toplatılmasına karar verilen ürünlere bir yenisi daha eklendi. Dünya çapında satılan bir peynir türünde mikroplastik maddelerinin bulunması gündem oldu.

Ton balığı, makarna ve çay ürünlerinden sonra, şimdi de peynir sektöründe bir sağlık skandalı yaşanıyor. Küresel ölçekte satışa sunulan Villa Gusto peynir markasında mikroplastik tespit edilmesi büyük tepki topladı. Bu maddelerin yüksek oranda bulunmasının kısırlık gibi ciddi sağlık sorunlarına neden olabileceği belirtilirken, firma yaptığı açıklamada üretim sürecinde ciddi bir hata yapıldığını kabul ederek özür diledi.

TOPLATILMASI KARARI VERİLDİ

Mikroplastiklerin tespit edilmesi sonrasında, Villa Gusto markasına ait 125 gramlık mozzarella peynirlerinin tüm satış noktalarından toplatılmasına karar verildi. Firma, fatura ibraz etmeden ürünü iade eden müşterilere tam para iadesi yapacağını duyurdu. Bu gelişme, müşteriler arasında büyük bir öfkeye yol açarken, yetkililer de konuyu soruşturmak üzere harekete geçti.

Yerli pizza markası 2024’te Ankara’da fabrika kuracak

Kaynak: HABER MERKEZİ