Veyis Ateş’in sonunu hazırlayan Paramount Otel’de başka kimler kaldı?

15 Haziran 2021 Salı

Veyis Ateş’in sonunu hazırlayan Paramount Otel’de başka kimler kaldı?

Sedat Peker’in ifşası sonrası gündeme gelen Bodrum’daki Paramount Otel’de kalanların sayısı artıyor. Habertürk yazarı Veyis Ateş ile başlayan listeye peş peşe yeni kişiler katıldı.

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in SBK Holding’in sahibi firari Sezgin Baran Korkmaz’ın Bodrum’daki otelinde bedava ağırlanan isimleri yazdıktan sonra listedeki Habertürk sunucusu Veyis Ateş izne çıkarıldı, ardından Sezgin Baran Korkmaz Habertürk yazarlarına ulaşarak ses kaydı olduğunu öne sürdü. Habertürk yönetiminin ise Veyis Ateş’ten savunma istediği ancak Ateş’in şu ana kadar herhangi bir savunma yazmadığı biliniyor. İddialara göre Veyis Ateş’in Habertürk’teki işine son verildi.

Sezgin Baran Korkmaz – Veyis Ateş’in 10 milyon euro pazarlığının kaydı ortaya çıktı

Fatih Altaylı, Veyis Ateş hakkında yazdı: Utanç verici suçlamalar

O OTELDE KİMLER KALDI?

Veyis Ateş, hakkındaki iddialar sonrası çalıştığı kanaldan uzaklaştırılıp kenara çekilirken, Peker’in otelinde kalan diğer isimlerle ilgili henüz bir gelişme yok. Peki kim bu isimler?

Peker, yayımladığı 9. videoda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Korkmaz’a “Senin hakkında tahkikat yapıldı, yurt dışına çık” dediğini öne sürerken Korkmaz’ın oteline giden bazı isimlere de yer verdi.

Peker, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, Koruma Dairesi Başkanı Ekrem Güler, HaberTürk TV sunucusu Veyis Ateş, Güneş gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı’nın otelde tatil yaptığını söyledi.

Sezgin Baran Korkmaz’ın otelinde bedava kaldığı iddia edilen hakimden flaş açıklama

SAVUNMA SANAYİ BAŞKANI DA KALDIĞINI İTİRAF ETTİ

Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Paramount Oteli’nde kaldığını şu sözlerle açıklamıştı:

“Beni bir aile dostumuz (Cihan Ekşioğlu) davet etti. Gidene kadar neresi olduğunu dahi bilmiyordum. 10 küsür yıldır tanıdığım bir aile dostum, ‘Abi gel, pandemi ortamında emniyetli yerde tatil yapalım’ dedi. Sahibi bir gün geldi göründü orada. Ekşioğlu’nun savunma işi yaptığıyla ilgili arkadaşlar bilgi verdiler. Bu arkadaşla ne ilgimiz olmuş… “Savunma işi yapan birisi var, sizi çağırıyor” deseler, zaten sıcak bakmayız. Benim durumum net olarak bu.”

Savunma Sanayi Başkanı da Paramount otelde kalmış

BEYAZ TV SUNUCUSU TAHİR SARIKAYA DA KALMIŞ

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’in sahibi olduğu Beyaz TV’de sunuculuk yapan Tahir Sarıkaya’nın firari Sezgin Baran Korkmaz’ın otelinde konakladığı sırada çekildiği fotoğraflar ortaya çıktı.

 

Sarıkaya, daha önce suç örgütü lideri Sedat Peker’in doğum gününü övgü dolu sözlerle kutlamıştı. Yaptığı yayında intihar eden vatandaşları kumar oynamakla suçlayan Sarıkaya, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı savunmuştu.

İntiharlara karşı Erdoğan’ı savunmuştu Paramount Otel konuğu çıktı

Sedat Peker dizisinde 9. bölüm: İşte Peker’in son videosundaki iddialar

Peker ne demişti?

“Bodrum’da Paramount otel var, sahibi kim, Sezgin Baran Korkmaz. Bu arkadaş Türkiye’de de ABD’de de aranıyor. Sezgin Baran Korkmaz’ın otelinde kimler var? Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, Ankara hani İçişleri Bakanlığı’nın koyduğu yasakları kaldıran makam var ya o. Bu adam o kadar rahat bir adam ki 0X5 ile görevine gidip geliyor. Devlet bunlara Opel, Passat veriyor. Artık sınırları aşmışlar, güç zehirlemesi böyle bir şey. Her yer onlarda, yapılanmayı biliyor, Tayyip Abi niye alamıyor bunu? Onu da anlatacağım.

Başka, bunun eski koruması, kendi korumasıydı, onu koruma dair başkanı yaptı. Kim, Ekrem Güler, kim Silivri’deki genç emniyet müdürünün intihar etmesine neden olan canavar hain, bunalıma soktu, kafasına sıktı. Veysi Ateş, tatil ekibinde. Bunlar tatili de birlikte yapıyorlar, kesmeyi de birlikte yapıyorlar. Resul olaya sonradan dahil olacak, bunlar tatil ekibi. Bir de Muğla Emniyet Müdürü, Marina vardı ya, el konulan, şimdi de otele el koyuyorlar. Sezgin Baran Korkmaz, en son Mübariz de demişti, sendeki belgeler benim şirketim ama bende yok demişti, bende var kardeşim. Sakın onlarla anlaşayım deme, patlatırım rezil olursun. Müşteri portföyünün tamamı bende, hangi hakimler savcılar. Siz aranan adamın otelinde ne işiniz var? Hani lan faturalarınız? Suit odada kalıyorsunuz, 100 bin lira yapıyor, lan sizin maaşınız kaç para, hani fatura. Koruma daire başkanını neden yapıyor biliyor musunuz, en önemli adamların yanına adam veriyorlar, polislerini koydu. Kıbrıs’taki adam kayıt yapıyordu ya, bu da polislere yaptırdı.

Veyis, senin kayıtlar da çıkacak Veysi…Bu Rasim Ozan Kütahyalı var ya, o da bizim Paramount Otel ekibinden. Aranan adamın oteline gidip kalıyorsun, onbinlerce, yüzbinlerce Euro hesap hiçbiriniz ödemiyorsunuz sonra adamı gasp ediyorsunuz. Mehmet Ağar’dan öğrenmiş bu taktiği. Siz bu adamın arkadaşı değil misiniz? İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı izin vermiyor, Cumhurbaşkanına gidiyor, haberiniz varmış. Haberim yok diyor. Hangi savcı hangi hâkim kaldı hepsinin listesi bende.”

TIKLAYIN| Paramount Otel’in ilk sahibinin kızı: Cihan Ekşioğlu otelimize devletin tankıyla girdi

İDDİALARIN ODAĞINDAKİ PARAMOUNT OTEL

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, kara para aklama suçundan hakkında tutuklama kararı bulunan ve yurt dışına kaçan Sezgin Baran Korkmaz’a ait Bodrum Paramount Otel’e el konulduğunu iddia etti. Lüks otel böylece ülke gündemine girdi.

İş insanı Atilla Uras, lüks oteli Bodrum Torba Zeytinlikahve kesimindeki 110 dönümlük makilik alana inşa etti, 2013’te Savoy adıyla açtı. Milas Bodrum Havalimanı’na 20 dakika, Bodrum şehir merkezine ise 10 dakikalık mesafede bulunan tesiste, 80 deluks villa ve suit, 54 yüzme havuzlu villa, üç adet yüzme havuzu 12 odalı SPA merkezi, Türk hamamları, sauna, pek çok ünlü markanın mağazaları bulunuyor.

Uras’ın oteli işletmeciye devretmesiyle Jumeriah ve The Bodrum By Paramount Hotel olarak yoluna devam eden tesis, 2017’de Vogue Otel’in sahibi turizmci Turan Avcı tarafından satın alındı. Hollywood yıldızı Nicole Kidman’ın da katıldığı açılış töreninde Turan Avcı’nın yeğeni Cem Avcı, tesisin 90 milyon dolara satın alındığını belirtti.

Ve kutu açıldı! Sezgin’in otelinde tatil yapıp ceplerini dolduran gazeteciler kim?

Benzer Haberler