“Bunlar hoca efendilerini bile geçtiler”

20 Ekim 2021 Çarşamba

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Meclis’te yaptığı konuşmada “TÜGVA kendi yandaşlarına iş vermiş. Nereden örnek almış TÜGVA? Eski ustaları FETÖ’den” dedi

CHP’li Veli Ağbaba, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yapılan bütçe görüşmelerinde konuştu. Konuşmasında AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kurucuları arasında yer aldığı TÜGVA hakkındaki iddialara değindi. Kamu binalarının TÜGVA’ya devredilmesinden, devletin kurumlarında görev alacak kişilerin TÜGVA üyeleri tarafından belirlenmesine işaret eden Ağbaba “Devletin çivisi çıkmış” dedi. Ağbaba şöyle konuştu:

TÜGVA NEREDEN ÖRNEK ALDI?

“Vakıfı bile kirlettiniz. Kuldan utanmıyorsunuz insan Allah’tan korkar. Yıllardan beri bu vakıflar insanlığın hizmetine gitmiş. TÜGVA ne yapmış? Kendi yandaşlarına iş vermiş, kendi yandaşları çifter maaş almış. Elinizi vicdanınıza koyun. İçinize siniyorsa söylesin.

Nereden örnek almış TÜGVA? Eski ustanız kim? FETÖ. FETÖ sizin eski ortağınız, ustanız. Adam kayırma, fişleme, kamu malına çökme var. Askeri okullara öğrenci yerleştirme var, hakim savcı yerleştirme var, kaymakam yerleştirme var. Bu memleketten 3 milyon 214 bin çocuğun olduğu evde bir tek çalışan yok.

Her 2 gençten biri işsiz. Siz ne yapıyorsunuz? Keşke AKP’lileri soksanız. Daha dar daha yakınlarınızı, yeğeninizi sokuyorsunuz. Devletin çivisi çıkmış.”

AKP’li Şentürk’ten TÜGVA açıklaması: Rahatsızlık vermeye devam edeceğiz

Eski TÜGVA yöneticisinden peş peşe itiraflar!

Veli Ağbaba, Meclis’teki konuşmasında TÜGVA’yı anlattı

Benzer Haberler