Vedat Muriç’in kırmızı kartı kamuoyunda gündem yarattı… Peki spor yazarları neler söyledi?

18 Ocak 2020 Cumartesi

Vedat Muriç’in kırmızı kartı kamuoyunda gündem yarattı… Peki spor yazarları neler söyledi?

Vedat Muriç’in, Gaziantep FK maçında 90+5’te gördüğü ikinci sarı kartla cezasını kupada çekecek olması sosyal medyada ve kamuoyunda büyük gündem yarattı. Peki spor yazarları neler söyledi?

Gaziantep FK – Fenerbahçe maçının ardından Vedat Muriç’in 90+5’de gördüğü ikinci sarı kartla Başakşehir maçı yerine cezasını kupada çekecek olması kamuoyunda bir anda tartışma konusu oldu.

Kırmızı kart gören Muriç, Başakşehir maçında oynayabilecek mi?

Futbol Arena’nın derlediği habere göre; Sosyal medyada Vedat Muriç’in kasıtlı olarak sarı kart gördüğü yönünde yorumlar yapılırken, spor yorumcuları da maç sonunda Vedat Muriç’in gördüğü ikinci sarı kart hakkında değerlendirmelerde bulundu.

ERSİN DÜZEN: “KURAL DEĞİŞMELİ” (TRT SPOR)

Etik olarak eleştirilebilir. Statüyle ilgili değişim olasydı -ki, bu zamana kadar birçok kez dile getirdik. Kupa ve ligin ayrı statüsü olması lazım. Haftaya Başakşehir maçında sarı kart görse Trabzonspor maçında da forma giyemeyecek.

TÜMER METİN: “HER FUTBOLCU BAŞVURUR” (TRT SPOR)

“Buna herkes başvurur. Etik çerçevesi içinde de yorumlamak değil”

ERMAN TOROĞLU: “TOPÇU SUYA GÖTÜRÜR, SUSUZ GETİRİR” (A SPOR)

Topçular adamı suya götürür, susuz getirir. Vedat Muriç ayarındaki bir adam onu bilmez mi. Sadece Vedat Muriçözelinden konuşmuyorum. Böyle çok futbolcu var. Bunu haftalar öncesinden tartıştık. Kuralı değiştirin dedik. Kupa ayrı, lig ayrı olsun. Bunu değiştirmek çok zor değil. Atılan futbolcu otomatik olarak 1 maç sonra oynamıyor.

UEFA, SERGIO RAMOS’A SORUŞTURMA AÇMIŞTI

Sosyal medyada yapılan tartışmalar üzerine Sergio Ramos örneği verildi. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz sezon  UEFA, Sergio Ramos hakkında Şampiyonlar Ligi son 16 turu ilk maçında Real Madrid’in, Ajax ile oynadığı maçta bilinçli olarak sarı kart görüp cezalı duruma düştüğü idiasıyla soruşturma başlatmıştı. UEFA Disiplin Komitesi, Sergio Ramos’un sarı kart cezasının bir maç uzatılmasına karar verildiğini duyurdu.

 

Flaş açıklama! Ali Koç: Fenerbahçe şu an için transfer yapamıyor

 

Benzer Haberler