Vatandaş, geleceğimizin geleceğinden ümidini kesti

15 Eylül 2020 Salı

Tuncay Mollaveisoğlu’nun sunduğu Anında Manşet’in bugünkü konukları, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, Şair – Yazar Ataol Behramoğlu ve eski AKP milletvekili Emin Şirin oldu.

Çıray, MAK Araştırma’nın son anketini yorumladı.

Çıray, “Bu ülkeyi terk etmek isteyenlerin sayısı olağanüstü yüksek. Bu da 18 yıllık AKP iktidarı sonucunda geleceğimizin geleceğinden ümidini kesteğini gösteriyor. Esas problemimiz orada. Tarikatlar ve benzerleri 18 yıldır ellerinden geleni yaptılar. Önümüzdeki seçimlerde iktidarın sonu geldi, ilk seçimde gidecekler. Bundan sonra yapacakları hiçbir şey de etki etmez, etmediği ortaya çıktı. Türkiye zaman kaybediyor” ifadelerini kullandı.

Aytun Çıray: Önümüzdeki seçimde iktidar gidecek, yapacakları hiçbir şey etki etmez

Şirin, MAK Araştırma’nın son anketini yorumladı.

Şirin, “Mehmet Ali Kulat’ın yaptığı araştırmada çıkan ‘iyimser’ olarak değerlendirilebilecek, neticeleri de fazla iyimser olarak nitelendiriyorum. Ortadaki durum Cumhuriyet’in bekası için ciddi bir tehlikedir. Bunun altını çizerek söylemek istiyorum. Kulat’ın açıklaması çok önemli bir araştırma” ifadelerini kullandı.

Emin Şirin: Ortadaki durum Cumhuriyet’in bekası için ciddi bir tehlikedir

Behramoğlu, faşist 12 Eylül darbesininin Türkiye’ye bugünkü etkisini yorumladı.

12 Eylül darbesi bundan daha kötü, bu ülkeyi mahveden, bugünkü iktidarı hazırlayan korkunç, en kirli harekettir” ifadelerini kullanan Behramoğlu, “Şu anda Türkiye’de bir darbe iktidarı var. Demokratik yollarla yani seçim sandığıyla gelmiş olmak darbe değil anlamına gelmez” dedi.

Ataol Behramoğlu: Türkiye’de şu anda darbe iktidarı var

Benzer Haberler