Vatan Partisi’nden MHP lideri Bahçeli’ye FETÖ tepkisi

24 Haziran 2020 Çarşamba

Vatan Partisi’nden MHP lideri Bahçeli’ye FETÖ tepkisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye tepki Saray İttifakı’na verdiği destekle bilinen Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan’dan geldi.

Bahçeli’ye tepki Saray İttifakı’na verdiği destekle bilinen Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan’dan geldi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Twitter hesabından tartışama yaratan açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, FETÖ’den 10 yıl hapis cezası alan FETÖ’nün kapatılan yayın organı Zaman gazetesi yazarı Mümtazer Türköne için ““Dileğim bir haksızlık varsa bunun acilen düzeltilmesidir. Osman Kavala’nın, Altan kardeşlerin, Nazlı Ilıcak’ın ve daha pek çok sorunlu kişinin masum gösterilmeye çalışıldığı bir yerde şehit ağabeyi Mümtaz’er Türköne’nin davası tekraren ve titizlikle değerlendirilmelidir” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’ye tepki Saray İttifakı’na verdiği destekle bilinen Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan’dan geldi.

Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan, “Mümtazer Türköne FETÖ üyeliğinden 10 yıl ceza aldı. İstinaf cezayı onayladı. Dava Yargıtay’ın önündedir. Kimse geçmişte birinin yakını olduğu için ayrıcalıklı olamaz. FETÖ’cü, FETÖ’cüdür. Kimse mahkemeleri etkilemeyi kalkmasın! Bu FETÖ ile mücadelede yapılacak en vahim hatadır” uyarısında bulundu.

İşte o mesaj:


 

Benzer Haberler