Van’ın 13 köyünde taşkın, Hakkari-Van karayolunda heyelan

15 Temmuz 2021 Perşembe

Van’ın 13 köyünde taşkın, Hakkari-Van karayolunda heyelan

Hakkari-Van Karayolu’nda etkili olan yağışın ardından heyelan meydana geldi. Karayolu ulaşıma kapanırken, Van’ın Erciş ilçesinde ise şiddetli yağış nedeniyle 13 mahallede taşkın yaşandığı öğrenildi.

Hakkari-Van karayolu üzerindeki Albayrak mevkiinde saat 17.30 sıralarında etkili olan yağış nedeniyle heyelan meydana geldi. Bölgede etkili olan dolu ile karışık yağmurun ardından yumuşayan toprak, yola aktı. Yol ulaşıma kapanırken, uzun araç konvoyları oluştu. Karayolu’nun yanından geçen derenin su su seviyesinin de yükselmesiyle taşkın meydana geldi. Sürücülerin ihbarı üzerine bölgeye gelen Karayolları 114’üncü Şube Şefliği ekiplerinin uzun uğraşları sonucunda karayolu yaklaşık 2 saat sonra tek yönlü olarak trafiğe açıldı. Araçların kontrollü olarak geçiş yaptığı yolda, sürücülere olası heyelanlara karşı uyarılarda bulunuldu.

13 KÖYDE TAŞKIN

Öte yandan Van’ın Erciş ilçesinde etkili olan yağış nedeniyle 13 köyde taşkın meydana geldi. İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili taşkının yaşandığı köylerde incelemelerde bulundu.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada “Çok şükür can kaybımız bulunmuyor. Şu ana kadar bize bildirilen 6 hayvanın telef olduğudur. Belediyemize ait ekiplerimiz, sağanak yağışın etkili olduğu köylerde çalışmalara başladı.” ifadeleri kullanıldı.

Benzer Haberler