Vali kendisiyle ilgilenmeyen dönerciye kızınca işletmeyi kapattı

18 Ekim 2020 Pazar

Vali kendisiyle ilgilenmeyen dönerciye kızınca işletmeyi kapattı

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, kendisini tanımayıp işine devam eden dönerciye kızınca işletmeyi kapattırdı. Vali Atik gelen tepkiler üzerine özür dileyerek, “Şahsımın yaklaşımı, üslubum ve kullandığım ifadenin gönül kırıcı bir yaklaşım içermesi hakikaten beni de üzdü. Vatandaşımızdan bu tutum ve yaklaşımım sebebiyle özür diliyorum” dedi.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Covid-19 önlemleri kapsamında kentin en kabalalık caddesi olan Gazi Bulvarında denetim yaptı.

Bakan Soylu’dan Denizli Valisi için açıklama

Döner satan bir işletmeye giden Vali Atik, selam verdiği döner ustasının işine devam etmesine sinirlendi.

Döner ustasına “Eldivenin nerede?” diye soran Vali Atik, polis ekiplerine işletme hakkında tutanak tutulup, kapatılması talimatını verdi.

Öte yandan sosyal medya kullanıcıları mevzuat gereği işletmede valinin gerekçesinin aksine eldiven kullanmanın yasak olduğunu yazdı.

VALİ SONUNDA CEVAP ALABİLDİ: GEBERMEK İSTİYORUM

Vali denetimlere devam ederken ‘neden maske takmıyorsun’ diye sorduğu başka bir esnaf ise “Gebermek istiyorum, canıma yetti, piyasanın haline bak. Salı günü 15 liraya kapattık” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

ÖZÜR DİLEDİ

Vali Atik, tepkiler üzerine sosyal medya hesabından yayınladığı açıklamayla özür diledi.

Atik, “Gün boyu yapılan denetimin getirmiş olduğu yorgunlukla işletme çalışanı ile yaşanan diyalogda şahsımın yaklaşımı, uslubüm ve kullandığım ifadenin gönül kırıcı bir yaklaşım içermesi hakikaten beni de üzdü. Bu sebeple vatandaşlarımızdan bu tutum ve yaklaşımım sebebiyle özür diliyorum” dedi.

Öte yandan, Vali Atik’in açıklamasının imla hatalarıyla dolu olması da dikkat çekti. Atik, bu açıklamasını bir süre sonra silerek, daha düzgün Türkçe ile yazılmış bir açıklama yayımladı.

Benzer Haberler