Vali duyurdu! İstanbul’a yarın kuvvetli rüzgar ve fırtına geliyor

7 Şubat 2022 Pazartesi

Vali duyurdu! İstanbul’a yarın kuvvetli rüzgar ve fırtına geliyor

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yarın kent genelinde kuvvetli rüzgar ve fırtınanın etkili olacağını duyurdu.

Vali Ali Yerlikaya kişisel Twitter hesabından İstanbul’da yarın rüzgar ve fırtınanın etkili olacağını şu sözlerle duyurdu:

“Kıymetli hemşehrilerim, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nün verilerine göre #İstanbul’da yarın kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor. Özellikle okullarda, trafikte ve parklarda tedbiri elden bırakmayalım”

Valiliğin internet sitesinde ise yarın İstanbul ve çevresindeki bölgelerin hava durumuna dair şu açıklama yayımlandı:

Bölge Genelinde Kuvvetli Rüzgâr ve Fırtına Bekleniyor

Meteorolojik değerlendirmelere göre; Rüzgârın, Marmara bölge genelinde 07 Şubat 2022 Pazartesi öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) zaman zaman kısa süreli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

08 Şubat 2022 Salı sabah saatlerinden itibaren Marmara’nın kuzeyinden başlayarak kuvvetli rüzgârın yönünün kuzey ve kuzeydoğuya (poyraz) döneceği, 09 Şubat 2022 Çarşamba sabah saatlerine kadar kuvvetli, Marmara Bölgesi’nin kuzey kesimlerinde kısa süreli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri ile ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Batı Karadeniz ve Marmara Denizi’nde Fırtına Bekleniyor

Batı Karadeniz’de rüzgârın, yarın (Salı) sabah saatlerinden sonra batısında zamanla genelinde kuzey ve kuzeybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın; Çarşamba günü sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Marmara Denizi’nde rüzgârın, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın; akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Güldür Güldür’den yüksek elektrik faturalarına gönderme

Benzer Haberler