ENSAR’ın ABD uzantısı TÜRKEN’in Muhammed Ali’nin çiftliğini ne kadara aldığı ortaya çıktı

10 Ocak 2019 Perşembe

Ensar ve TÜRGEV’in ortaklaşa kurduğu, New York merkezli Türken Vakfı, 2016’da vefat eden dünyaca ünlü boksör ve ırkçılık karşıtı Müslüman aktivist Muhammed Ali’nin Michigan’daki çiftlik evini satın aldı. Tele 1’in ABD temsilcisi Yılmaz Polat, Türken’in çiftlik için 2 buçuk milyon dolar ödediğini açıkladı.

Tele 1 Ana Haber’de Evren Özalkuş’a bağlanan Tele 1 TV ve ABC Gazetesi Washington Temsilcisi Yılmaz Polat, canlı yayında Türken Vakfı’nın Muhammed Ali’nin çiftlik evini 2 buçuk milyon dolara satın aldığı açıkladı. Telefon bağlantısı ile canlı yayında önemli açıklamalarda bulunan Polat, “Çok taze bir haber de vermek istiyorum vakıf haberini. Biliyorsunuz Türken vakfı diye Ensar ve Türgev vakfının ortaklaşa kurduğu Amerika’da bir vakıf var. 44 milyon dolarlık bir mal varlığına sahip. Hatta sadece Newyork’un değil dünyanın en pahalı bölgelerinden milyonlarca dolara yer satın almışlardı daha önce. Şimdi de 21 aralıkta efsane boksör Muhammet Ali’nin çiftliğini 2 buçuk milyon dolara satın almış olduğunu öğrendim” dedi.

EŞİ ZOR DURUMDA KALDIĞI İÇİN SATMIŞ

Polat, Vakfın çiftliği ne için kullanılacağı bilgisinin henüz bilinmediğini fakat Arizona’da bulunan eşinin maddi bir sıkıntı yaşadığı için çiftliği satmak zorunda kaldığını belirtti. Polat ayrıca, Dubai’den de alıcıları çıkmış ama ihale Türken vakfına kalmış. Çiftlik çok geniş bir araziye sahip, nehir kenarında ve içinde yüzme havuzu vb. Muhammed Ali’nin kendisine ait eşyalar bulunmakta”dedi.

Ayrıca Muhammed Ali’nin evi 1970’lerin ortasında 400 bin dolara satın aldığı, daha sonra Los Angeles ve Arizona’ya taşınmasına rağmen söz konusu evi dönem dönem inzivaya çekilmek için kullandığı kaydedildi. Mülkü satışa koyan emlak ajansı Cressy & Everett’ten Tim Mitchell, Endonezya ve Dubai de dahil ev için birçok yerden alıcı çıktığını ancak satışı, “Sanırım alıcılar bölgeye ve nostaljiye aşık oldular” dediği Türken Vakfına yaptıklarını aktardı.

Benzer Haberler