Vahit Bıçak’tan bir skandal açıklama daha: Vicdanım çok rahat

24 Şubat 2020 Pazartesi

Vahit Bıçak’tan bir skandal açıklama daha: Vicdanım çok rahat

Çankaya Üniversitesi’nde görevli araştırma görevlisi Ceren Damar Şenel’i öldüren Hasan İsmail Hikmet’in avukatı Vahit Bıçak skandal açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. Son duruşmada yaptığı bel altı savunmalarla tepki çeken Bıçak, Adalet Bakanlığı’nın algı oluşturularak yanıltıldığını iddia etti. Bıçak, “Vicdanım çok rahat. Görevimi layıkıyla yaptım” diyerek kendini savundu.

Kanal D’de yayınlanan “Neler Oluyor Hayatta” programına bağlanan sanık avukatı Vahit Bıçak hakkındaki eleştirilere yanıt verdi.

Bıçak, “Eleştirileri haklı bulmuyorum. Eleştiriler tek taraflı, yanlı eleştiriler. Biraz avukatlık mesleğini bilmek lazım. Ben bu olayın tanığı değilim. Olayın taraflarını tanımıyorum. Durduk yere hiçbir zaman cinayet işlenmez” diyerek kendini ve katili savunmaya devam etti.

Avukatın bel altı savunmaları fayda etmedi… Ceren Damar davasında ağırlaştırılmış müebbet

‘VİCDANIM ÇOK RAHAT’

Bıçak, Program sunucusu Nur Tuğba Namlı’nın ‘Vicdanınız rahat mı?” sorusuna ”Vicdanım çok rahat” cevabını verdi.

Bıçak, tartışma yaratan “Ceren Damar, şu an hayatta olsaydı cinsel saldırıdan yargılanacaktı” sözlerinin ise kendisine ait olmadığını savundu.

‘KAMUOYUNDA ALGI OLUŞTURULMUŞ’ İDDİASI

Bıçak, “Ben savunmamı yazılı olarak hazırlayıp çıktım. 60 sayfalık bir savunma. Adalet Bakanımız benden bu savunmayı istemedi. TBB başkanımız da bu savunmayı benden istemediler. Kamuoyunda bir algı oluşturulmuştur, bu algıya dayanarak açıklama yapmışlardır diye düşünüyorum” dedi.

SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTI

Bıçak’ın tepki çeken açıklamalarının ardından Ankara Barosu Bıçak hakkında soruşturma açılmasına karar vermişti.

Bel altı savunmalarıyla tepki çeken ‘Vahit Bıçak’ için flaş karar

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “‘Mahkemelerde savunmanın ahlaki ya da hukuki bir sınırı olmalı mıdır’ sorusu, uzun süre hukuk dünyasını meşgul etmiş; nihayet modern hukuk, savunmanın etik ve yasal sınırlarını belirleyen kurallar öngörmüştür. Çünkü insan onurunun dokunulmazlığı, bütün hakların üzerindedir” demişti.

Bel altı savunma yapan Vahit Bıçak’a bir şok daha: Dava açılıyor…

Benzer Haberler