Usulsüzlüğün merkezinden İmamoğlu’na: Nereden geldiği belli olmayan adam

20 Haziran 2020 Cumartesi

Skandallar gündeme gelen Wushu Federasyonu’nun Başkanvekili Abdurrahman Akyüz’ün AKP’ye verdiği destek dikkat çekti. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu için “Nereden geldiği belli olmayan adam” ifadelerini kullanan Akyüz, yerel seçimlerde Binali Yıldırım’ın seçilmesi için çalıştı.

Usulsüz ve şaibeli kararlarıyla gündeme gelen Türkiye Wushu Federasyonu (TWF) Başkanvekili Abdurrahman Akyüz’ün önderliğinde federasyon, İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri döneminde AKP’nin adayı Binali Yıldırım’a destek verdi.

Wushu Federasyonu’nda yeni skandal! Babası Başkanvekili, annesi hakem, kendisi şampiyon

İMAMOĞLU’NA: NEREDEN GELDİĞİ BELLİ OLMAYAN ADAM

Birgün’ün haberine göre; Akyüz, federasyonun geçen sene İstanbul Grand Cevahir Otel ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen iftar programında Binali Yıldırım’ın seçilmesi için çalışma içinde olduklarını söylemişti. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na, “Nereden geldiği belli olmayan bir adam” diyen Abdurrahman Akyüz açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Biz bu adamı mı belediye başkanı yapacağız? Yoksa nereden geldiği belli olmayan adamı mı belediye başkanı yapacağız? Çalışmamız gerekiyor. Milleti uyandırmamız gerekiyor. Biz büyük bir camiayız. Bu seçimin kaderini siz wushucular değiştirebilirsiniz. Buna inanıyorum. 500 bin kişiye tesir edebileceğimiz bir gücümüz var. Allah’ın izniyle de buna inanıyorum.”

Alevi sporcuya baskı yapan federasyon başkanına soruşturma

‘BİNALİ BEY’İN YAPACAĞINA İNANIYORUM’

Konuşmasının devamında Yıldırım’ın propagandasını yapmaya devam eden Akyüz, “Binali Yıldırım’ın 26 projesi var, bunlar da hepimizi yakından ilgilendiren önemli maddeler var; vatandaşlarımızın İGDAŞ VE İSKİ’ye çeşitli sebeplerden dolayı ödeyemediği 1.5 milyar TL ana para, 500 milyon TL’ si de faiz olmak üzere yaklaşık 2 milyar TL borcu var. Bu kurumlara borçlarını kapatmak isteyen vatandaşlardan gecikme zammı ve cezası alınmayacak. Yani 500 milyon TL’yi silinmiş olacak” diye konuşmuş, “İstanbul’da bulunan 935 amatör spor kulübünün her birine ortalama 100 bin TL’lik malzeme ve ulaşım desteğinde bulunulacak. Canla başla çalışmamız lazım. Bu adam dediğini yapar. Binali Bey’in yapacağına inanıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Benzer Haberler