Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Uslu’dan flaş iddialar: MHP ittifaktan çekilir, Türkiye erken seçime gider

Fatih Portakal’ın YouTube kanalına konuk olan kamuoyu araştırmacısı İbrahim Uslu, erken seçime ve Cumhur İttifakı’na dair çarpıcı iddialarda bulundu.

Kamuoyu araştırmacısı İbrahim Uslu, katıldığı Fatih Portakal’ın YouTube kanalında Bülent Arınç’ın son çıkışını ve Cumhur İttifakı’nda yaşanan krizi değerlendirdi.

Medyafaresi.com’da yer alan habere göre Uslu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 2021 sonbaharında erken seçim talebinde bulanabilir. Kamuoyu araştırmacısı Uslu, ayrıca MHP’nin Cumhur İttifakı’ndan çekilebileceğini de öne sürdü.

Uslu, AKP’nin 2014 yılındaki çizgisine dönmek istediğini ifade ederek, bu durumda MHP’nin ittifaktan kopacağını iddia etti. Fatih Portakal’ın, “Bahçeli bir sabah erken seçim isteyebilir mi?” sorusuna İbrahim Uslu, “Ben 2021’in ikinci yarısında bir erken seçim bekliyorum. Bahçeli bir gün partisinin grup toplantısında erken seçim çağrısı yapacaktır” yanıtını verdi.

MHP İTTİFAKTAN ÇEKİLECEK

Bu gerilimler bir süre daha artarsa ve AKP, MHP’yi ikna etmeyi başaramazsa; Sayın Bahçeli “İttifaktan ayrılıyoruz” diyebilir.

loading...